Fırtına İstanbul'un kabusu oldu!

Fırtına İstanbul'un kabusu oldu!.6491
  • Giriş : 26.09.2008 / 15:44:00

Şiddetli rüzgar bir çok semtte ağaçları devirdi, çatıları uçurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteoroloji yetkililerinin sağanak yağış uyarısının ardından İstanbul'da şiddetli rüzgar etkili olmaya başladı. Kentin bir çok noktasında etkili olan fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli rüzgar bir çok semtte ağaçları devirdi, çatıları uçurdu.

YERLERDE SÜRÜKLENDİLER

Fırtına nedeniyle vatandaşların ayakta durmakta güçlük çektiği gözlenirken, dengelerini sağlayamayan bazı vatandaşlar rüzgara kapılarak yerlerde sürüklendi. Bazı vatandaşlar da ayakta kalabilmek için elektrik direklerine sarıldı.

DOLMABAHÇE: Sarayın önünde ağaçlar devrildi

Şiddetli fırtına nedeniyle Dolmabahçe'de cami bahçesinde namaz kılanların üzerine ağaç devrildi. Olayda 2 kişi yaralandı.

BEYOĞLU: Ağaçlar kökünden söküldü, 1 yaralı

Beyoğlu İnönü Caddesi üzerindeki dev ağaç rüzgar nedeniyle devrildi. Bu sırada yolda yürümekte olan genç bir kız, devrilen ağacın altında kalarak yaralandı. Vatandaşlar tarafından ağacın altından kurtarılan genç kız, olay yerine gelen ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

ŞİŞLİ: Minare yıkıldı

Şişli'de cami minaresi lokanta olarak kullanılan binanın üzerine devrildi. Yıkılan enkaz altına 1 kişinin olduğu bilidiriliyor.

ÜSKÜDAR: Başbakan'ın namaz kıldığı camide faciaya kıl payı

Başbakan Erdoğan'ın Üsküdar'daki Emniyet Mahallesi'nde bulunan Akabe Camii'nde namaz kıldığı sırada şiddetli fırtına nedeniyle şiddetli rüzgar nedeniyle caminin yan tarafındaki 5 katlı apartmanın çatısından aşağı salıncak düştü. Evin çatı katında kurulu olan salıncak şiddetli rüzgar nedeniyle cemaatin çıkış yaptığı yerle apartmanın arasındaki boşluğa düştü. Başbakan Erdoğan ve cemaat camiden çıkmadan önce yaşanan olay paniğe neden oldu.

BAĞCILAR: Bağcılar'da da rüzgarın etkisiyle bir ağaç yoldan geçmekte olan aracın üzerine devrildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yol bir süre trafiğe kapatıldı.

GAZİOSMANPAŞA: Gaziosmanpaşa'da bazı binaların çatıları uçtu. Çatılardan düşen parçalar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı

DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

İstanbul Bakırköy'den Bostancı ve Kabataş'a düzenlenen seferler iptal edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*