Fırtına Muğla'da hayatı felç etti-FOTO

Fırtına Muğla'da hayatı felç etti-FOTO.16402
  • Giriş : 29.01.2008 / 21:08:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:52:07

Muğla'da saatteki hızı 82,6 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle bir ahır çöktü. Kent merkezinde 5 otomobil ve 2 kamyonet zarar gördü, otobüs durakları kullanılmaz hale geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'da saatteki hızı 82,6 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle bir ahır çöktü. Kent merkezinde 5 otomobil ve 2 kamyonet zarar gördü, otobüs durakları kullanılmaz hale geldi. Muğla'da dün geceden beri etkili olan ve saatteki hızı 82,6 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Cafer Göz'e ait ahır çöktü. Ahırdaki 5 koyun ve 1 çoban köpeğinin telef olduğunu belirten Göz, ''Ahırda 80 koyun vardı. Koyunları güçlükle başka bir ahıra götürdüm. İlk tespitlere göre 8-9 bin YTL zararım var. Devletin zarar tespiti yaparak yardım etmesini bekliyorum'' dedi.

Bu arada, fırtına nedeniyle Muğla'nın bazı mahallelerinde 2 otomobil ve 2 kamyonet zarar gördü. Çok sayıda otobüs durağı kullanılmaz hale geldi. Muğla Tarım Müdürlüğüne ait bir depo ile çok sayıda iş yeri ve evin çatısı uçtu, bazı evlerin camları kırıldı. Elektrik hatlarının kopması nedeniyle 3 mahallede elektrik kesildi. Sanayi sitesinde hortum nedeniyle 3 otomobilin zarar gördüğü belirtildi. Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, fırtına nedeniyle bazı araçların üzerine ağaç devrildiğini, çatıların uçtuğunu, trafik levhaları ile otobüs duraklarında hasar meydana geldiğini söyledi.

Gürün, ''Sanayi sitesinde 3 araç devrilmiş. Can kaybı yok. Gece boyunca 82,6 kilometre hızla esen fırtınanın verdiği hasarı tespite yönelik çalışmalarımız sürüyor'' dedi. Belediye Başkanı Gürün, bugün ve yarın sabaha kadar rüzgarın saatte 50-60 kilometre hızla eseceğini belirterek, ''Vatandaşlarımız fırtınaya karşı dikkatli olsunlar. Eşyalarını ve arabalarını güvenli noktalara çeksinler'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious