Fırtına nedeniyle uçak acil iniş yaptı

Fırtına nedeniyle uçak acil iniş yaptı.6071
  • Giriş : 28.03.2008 / 17:43:00

Münih-Ankara seferini yapan Alman Lufthansa Havayolları'na ait yolcu uçağı, fırtına nedeniyle Esenboğa Havalimanı'na inemeyince İstanbul'a dönerek Atatürk Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, saat 14.55'de Ankara'ya inmesi gereken LH 3360 sefer sayılı Airbus 320 tipi uçağın kaptan pilotu, ters esen sert rüzgar nedeniyle inemeyeceğini anlayınca, yakıt kritiğine de girmemek için İstanbul'a dönerek acil iniş yaptı. Atatürk Havalimanı'nda yakıt ikmali yapan uçak, Esenboğa üzerindeki fırtınanın dinmesiyle saat 16.45'de 72 yolcu ile Ankara'ya hareket etti.

-DAHA ÖNCE, FIRTINAYA RAĞMEN İNMİŞTİ-

Ankara'da yaşanan olay, aynı havayolu şirketine ait uçağın 3 Mart 2008'de Münih-Hamburg seferini yaparken yaşananları hatırlattı. Olay günü Lufthansa Havayolları'na ait aynı tip bir başka uçağın kaptan pilotu, fırtınaya rağmen uçağı havalimanına indirmişti. Uçağın iniş sırasında yan yatması ve kanadını yere çarpmasına rağmen 131 yolcuyu sağ salim yere indirdiği için pilot, kahraman ilan edilmişti. Bazı havacılık otoriteleri ise pilotu risk sınırlarını zorladığı için eleştirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious