Fiş getiren öğrenciye hediye

Fiş getiren öğrenciye hediye.9266
  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi iadesinin kalkması nedeniyle fiş almayı bırakan halkı özendirmek için hediye kampanyası başlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vergi iadesinin bu yıl sona ermesiyle vatandaşların fiş ve fatura alma alışkanlığını kaybettiğini gören Maliye Bakanlığı harekete geçti. Vatandaşların alışverişlerde fatura-fiş almalarını teşvik etmek amacıyla hazırlanacak reklam filmlerinde yer alacak ismi henüz netleştiremeyen Gelir İdaresi Başkanlığı, öğrencilere ulaşmaya karar verdi.

İdare, vergi dairelerine bir yazı göndererek, çocuklara yönelik “Ülkemi Seviyorum, Belgemi Alıyorum” kampanyaları düzenlenmesini istedi.İl merkezi ve ilçelerdeki ilköğretim okullarında eğitim görenlerin katılabileceği kampanyanın detayları da şu şekilde sıralandı:

* 1 Ocak-11 Şubat 2007 arasındaki harcama belgeleri, 12-16 Şubat’ta ilgili birimlerimize bizzat ya da veliler aracılığı ile elden ibraz edilecek. Öğrenciler arasında yapılacak çekiliş sonucu birinci olan öğrenciye dizüstü bilgisayar, 2 öğrenciye masaüstü bilgisayar, 5 öğrenciye bisiklet, 5 öğrenciye dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.

* Harcama belgelerini 1. çekiliş için öngörülen sürede ibraz edememiş öğrenciler, 1 Ocak-13 Mayıs 2007 aralığını içeren harcama belgelerini 14-18 Mayıs tarihleri arasında yine birimlerimize bizzat ya da velileri aracılığı ile ulaştıracak. 1. çekilişte hediye alanlar dışındaki öğrenciler için 2. bir çekiliş düzenlenecek. Bu çekilişte de 1 öğrenci dizüstü, 2 öğrenci masaüstü bilgisayar, 5 öğrenci bisiklet, 5 öğrenci de dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek.

* Kampanyaya katılmak için asgari 100 belge getirilmesi gerekecek ve bu belgeler öğrencinin kendisi ve ailesiyle ilgili mal veya hizmet alımlarını içeren tüketim harcamaları (sigara ve alkollü içecekler hariç) için düzenlenmiş olacak.

* Öğrenciler, bu etkinliğe sadece 1 kez katılabilecek. Toplanan 100 belge bir zarfa konularak, zarfın ön yüzüne öğrencinin adı, soyadı, ilköğretim okulunun adı, sınıfı, şubesi ve öğrenci numarası yazılacak.

Yabancı Damat dizisinde vergi mesajı verilecek
Gelir İdaresi Başkanlığı, televizyon dizilerinde vatandaşlara vergi sorumluluklarını hatırlatan mesajlar verilmesi için de harekete geçti. Bu amaçla Yabancı Damat, Avrupa Yakası ve Selena gibi dizilerin yapımcı ve senaristleriyle görüşmelerde bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious