Fiş toplama mecburiyeti kaldırılıyor

Fiş toplama mecburiyeti kaldırılıyor.7747
  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ücretlilerde 2008 için 2007’de fiş toplama mecburiyetinin kaldırılacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Unakıtan, 4’üncü Uluslararası Bankacılık, Finans ve Yatırım Zirvesinde yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yeni bir vergi paketinden söz edildiği soruları üzerine, böyle bir hazırlıkları bulunduğunu, ancak yeni bir verginin asla söz konusu olmadığına dikkat çeken Bakan Unakıtan, şöyle konuştu: ’’Ücretlilerin fiş almalarında emeklilerde olduğu bir değişim yapacağız. Uygulanması 2008 için söz konusu bu yıl olamaz. Çünkü herkes fişi topladı. Bu yıl o iadeler yapılır, 2008 için 2007’de bir fiş toplama mecburiyeti kaldırılıyor. Bunu yakında Bakanlar Kuruluna sunucağız. Bakanlar Kurulundan sonra bunu kısa zamanda Meclis’e sunmayı düşünüyoruz."

’HALK BANKASININ SATIŞI 2007’DE NETLEŞECEK’

Halk Bankası’nın özelleştirilmesi ile ilgili son durumun sorulması üzerine Unakıtan, onunla ilgili görev yapan danışma firmasının bulunduğunu ve blok satış mı yoksa halka arz mı olacağı yönünde bu firmanın çalıştığını ifade etti. Unakıtan, Özelleştirme İdaresi’nin de konu üzerinde çalıştığını sözlerine ekleyerek, "Yakında herhalde onunu kararı verilir ve prosedür başlar." dedi. Ekonominin dinamik, sürekli değişen bir yapıya sahip olduğuna işaret eden Unakıtan, satışın 2007’de netleşeceğini kaydetti.

’SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR’

Sigara sektöründe bir zammın söz konusu olduğu ve bunun için yüzde 11 rakamının telaffuz edildiğinin hatırlatılması üzerine Unakıtan, "Öyle rakamlarla falan uğraşmayın. Sigara içmek zararlıdır." dedi. Bakan Unakıtan, elektrik zammı ile ilgili bir soru üzerine ise, her konunun ilgili bakana sorulması gerektiğini ifade ederek, soruyu cevaplamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious