Fiskobirlik ödemelere başladı

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Fiskobirlik), Denizbank'tan alınan 60 milyon YTL'lik krediyi bugün üreticilere ödemeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Pamuk, göreve geldiklerinde birliğin borcunun üreticilere ve Tarım Kredi Kooperatifi'ne toplam 175 milyon YTL olduğunu hatırlattı. Yaşar Pamuk, ilk etapta 60 milyon lira ödediklerini şimdi ise Denizbank'tan 60 milyon daha kredi çektiklerini kaydetti. Kalan 55 milyonu ise Fiskomarlar'ı, Başak Sigorta'yı ve Tuzla'daki araziyi satarak ödeyeceklerini ifade eden Pamuk, bundan sonraki aşamada ise Fiskobirlik'i yeniden yapılandırarak daha güçlü hale getireceklerini kaydetti.

Denizbank'tan alınan 60 milyon liranın yılbaşına kadar üreticilere ulaştırılacağını dile getiren Pamuk, 2005 yılı borçları bu son alınan kredi ile biteceğini bildirdi. Kredilerde hiçbir problemin olmadığına dikkat çeken Pamuk, bankalarla anlaşmaların tamamlandığını söyledi. Pamuk, "Fındık üreticilerini rahatlatmak için bayram öncesi bu borçlarımızı bitirmeyi hedefliyoruz. Bazı gecikmeler ve aksamalar olsa da yolumuza devam ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Banka önünde sıraya giren üreticilerden Kazım Gözüpek, "Ben Ulubey'den geldim. Bu paradan aslında ümidimizi kesmiştik. Paranın gecikmesinden dolayı büyük sıkıntılar yaşadık. Borç alabileceğimiz bile kimse kaşmamıştı. Borç bulmakta çok zorlandık. Bugünlere geldik çok şükür. Geçde olsa ödeniyor. Şimdi bu para ile borçlarımızı ödeyeceğiz. Yeni yönetime de teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious