'Fiskobirlik üzerinden ucuz siyaset yapılıyor'

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Trabzon İl Başkanı Ahmet Metin Genç, devlet Fiskobirlik'e kredi verdiği halde, Fiskobirlik'in krediyi almak için imza atmaya gitmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son günlerde muhalefet partilerinin eski siyasi alışkanlıklarını unutmadığını ifade eden Genç, Fiskobirlik için hükümetin fazlasını yaptığını ifade ederek, "Artık fındık üzerinden siyaset yapmayı bıraksınlar" diye konuştu.

Hükümetin Fiskobirlik'e kredi ayırdığı halde Fiskobirlik'in imza atmaya yanaşmadığını kaydeden Genç şöyle konuştu: "Fiskobirlik'in borcu var dediler borcunu sildik. Kredi istediler bulduk. Ancak bu ne acizliktir ki bulunan krediye Fiskobirlik gidip imza atmıyor. Sebep nedir? Acaba muhalefet üreticinin parası ödensin istemiyor mu? Sorusu akla geliyor. Çünkü kendilerine göre iyi malzeme söyleyecekleri hiçbir şeyleri yok."

Genç, asla tutamadıkları sözü vermediklerini, vermeyeceklerini ifade ederek, şöyle dedi: "Bizim sözümüz senettir, belgedir. Baksınlar tarihini söylediğimizde krediyi sağlanmış mı, sağlanmamış mıydı? Krediyi alanının imzası olmadan olmaz. Zorla mı imza attıralım? Bu olayın arkasında CHP olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunlar bunu tarih boyunca yapmışlardır ve şimdi de yaparlar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious