FLAŞ! 1 Mayıs gergin başladı!

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

Taksim'de eylemde ısrar eden 82 kişi gözaltında...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzin verilmediği halde 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen 82 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İnönü Stadı çevresinde toplanarak Taksim'e yürümek isteyecek bir gruba, polis tarafından müdahale edildi.

DİSK Genel Sekreteri Musa Çam ile Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Karabulut'un da aralarında bulunduğu 48 kişi gözaltına alındı.

Bu arada Kabataş İskelesi'nde de 22 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Beşiktaş Meydanı'nda toplanarak, İnönü Stadı'na da yürümek isteyen gruba polisin müdahalesi üzerine 12 kişi gözaltına alındı.

'1 Mayıs tertip komitesi üyeleri gözaltında'

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), 1 Mayıs Tertip Komitesi üyelerinin İnönü Stadyumu önünde gözaltına alındığını bildirdi.

DİSK'ten yapılan yazılı açıklamada, 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı ve DİSK Genel Sekreteri Musa Çam, KESK Genel Sekreteri Abdurrahman Daşdemir, KESK Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Göğçe, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Dev Sağlık-İş Sendikası Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, ÖDP İstanbul İl Başkanı Alper Taş, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yeşil ve bir grup sendikacının saat 07.30'da Beşiktaş'tan 1 Mayıs toplanma alanı İnönü Stadyumu önüne geldiklerinde, Çevik Kuvvet polisi tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Ankara'dan gelen otobüslerin de gişelerde polis tarafından durdurularak otobüslere gaz bombası atıldığı ifade edilen açıklamada, otobüslerle gelenlerin Ankara'ya geri gönderilmeye zorlandığı öne sürüldü.

Açıklamada, Ayşe Arapgöz adlı bir kadının kolunun kırıldığı ve kafa travması nedeniyle Göztepe Devlet Hastanesine kaldırıldığı, bazı otobüslerin de Etiler Polis Okulu bahçesi ile Beşiktaş'ta bekletildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious