FLAŞ! Abdüllatif Şener Ak Parti'den istifa etti!

FLAŞ! Abdüllatif Şener Ak Parti'den istifa etti!.12866
  • Giriş : 11.07.2008 / 14:56:00
  • Güncelleme : 11.07.2008 / 15:31:09

AK Parti MKYK üyesi Abdüllatif Şener, AK Parti MKYK toplantısına veda etmek üzere katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısına katılan eski Bakan Abdüllatif Şener, toplantıya helalleşmek için katıldığını açıkladı...

Son çıkışlarından sonra bugünkü toplantıya katılıp katılmayacağı merak konusu olan Abdüllatif Şener, MKYK toplantısına katılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim için bu veda toplantısı. Helalleşmeye geldim" dedi.

ARINÇ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Şener'in bu sözleri, 'istifa edeceği sinyalini verdi' olarak yorumlanırken, Eski Meclis Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç çarşamba günü katıldığı bir televizyon programında, Şener'in bu durumda partiden hemen istifa etmesi gerektiğini savunmuştu.

"Şener’le aynı çizgiden geliyoruz. Milli görüş gömleğini birlikte giydik. Merve Kavakçı ile yan yana oturduk. Eşlerimiz örtülüyse ikimizin de aynı. Beni eleştirenler seni neden alkışlıyor? Beni topa tutanlar seni neden alkışlıyor bunu düşünmeni tavsiye ediyorum" diye konuşan Arınç, Yeni bir siyasi oluşum içinde olduğunu söyleyen Abdüllatif Şener’in AK Parti’nin kuruluşunda çok emeği olduğuna dikkat çekerek tavsiyelerde bulunmuştu.  Şener'e , “Tavsiyem; Sayın Şener neye kırıldıysa unutsun AK Parti ile bütünleşsin...” diye çağrıda bulunan ve Erkan Mumcu'nun düştüğü durumu hatırlatarak, Şener’in yeni partide ısrarlıysa AK Parti'den istifa etmesi gerektiğini söyleyen Arınç, Şener’e son olarak şu çağrıda bulunmuştu; “AK Parti ile lişkini kes öyle meydana çık...”

Toplantıya girerken,  "Benim için bu veda toplantısı. Helalleşmeye geldim" diyen Abdüllatif Şener, MKYK çıkışında şunları söyledi: "İstifa dilekçemi verdim. İstİfa bir kavga müessesi değildir. Sayın Başbakan da büyük bir nezeket örneği gösterdil. Arkadaşlarıma veda konuşmamı yaptım. İsitifa dilekçemi verdim. Hiç bir gerginlik olmadı, karşılıklı olarak çok büyük bt nezaket vardı. "

AK Parti'den ayrılırken 'buruk' olduğunu söyleyen Şener'i arabasına kadar AK Parti genel Sekreteri  İdris Naim Şahin yolcu etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*