FLAŞ! Asker 80- 100 kişilik PKK'lı grubu püskürttü!

FLAŞ! Asker 80- 100 kişilik PKK'lı grubu püskürttü!.15872
  • Giriş : 24.10.2007 / 23:07:00
  • Güncelleme : 24.10.2007 / 23:08:49

Jandarma Karakolu'na saldırmaya kalkışan 80- 100 kişilik PKK'lı grubu püskürtüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde sınırın sıfır noktasında bulunan Yeşilova Jandarma Karakolu'na dün akşam saldırmaya kalkışan 80- 100 kişilik PKK'lı grubu püskürtüldü.

Pazar günü Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Köyü yakınlarındaki askeri birliğe saldırarak 12 askeri şehit eden, 16 askeri yaralayan ve 8 askeri kaçıran PKK'lı teröristler, dün akşam Şemdinli'deki Yeşilova Jandarma Karakolu'na saldırmaya kalkıştı.

21'inci Jandarma Tugay Komutanlığı'na bağlı olan ve Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Yeşilova Jandarma Karakolu'ndaki askerler, termal kameralarla 80-100 kişilik PKK'lı grubunun Irak topraklarından geldiğini ve karakola saldırı hazırlığı yaptığını saptadı.

Akşam saatlerinde gelişen bu olayla ilgili bilgi Derecik Beldesi'ne 7 kilometre uzaklıktaki Yeşilova Jandarma Karakolu'nun bağlı olduğu komutanlığa iletildi ve bölgeye takviye kuvvet çıkarıldı.

Saat 19.30 sıralarında teröristlerin saldırıya geçmesi beklenmeden, bulundukları bölge tank ve top atışlarıyla yoğun ateş altına alındı. Yeşilova Jandarma Karakolu'ndan bir süre devam eden atışlar sırasında ağır kayıp veren PKK'lı teröristler, planladıkları saldırıyı gerçekleştiremeden Irak topraklarına kaçtı.

Askeri yetkililerce konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, Kuzey Irak'daki istihbarat kaynaklarına göre, Yeşilova Jandarma Karakolu'na saldırmaya kalkışan PKK'lılar 30 kadar kayıp verdi, teröristler yanlarında götürdükleri cesetlerle yaralıları Kuzey Irak'daki Diyala Bölgesi'nde bulunan hastanelere kamyon kasalarında taşıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious