FLAŞ! Diyarbakır'da patlama! Ağır yaralılar var!

  • Giriş : 15.06.2007 / 09:30:00
  • Güncelleme : 15.06.2007 / 10:31:15

Diyarbakır'ın Ofis semtindeki bir otobüs durağında patlama meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır’da bu sabah 7'nci Kolordu Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü personelinin geçiş güzergahında bomba patladı, çevreden geçen 1'i asker 6 kişi yaralandı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtilirken, kentte geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Diyarbakır’ın en işlek caddelerinden olan, asker ve polislerin servis araçlarının geçiş güzergahında bulunan Gevran Caddesi'nde saat 07.45'de patlama meydana geldi. Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Askerlik Şube Başkanlığı ve polis lojmanlarına yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunan, polis ve askeri araçların geçiş güzergahı olan cadde üzerinde minibüs durağına bisiklet selesinde bırakılan bomba büyük bir gürültüyle infilak etti.

KİMLİKLER BELLİ OLDU

Edinilen bilgiye göre,Ofis Semti Gevran Caddesi’ndeki minibüs durağında meydana gelen patlamada yaralanan biri astsubay 5’i vatandaş 6 kişinin kimlikleri belirlendi. Yaralananların Şaban İlkören, Servet Şengül, Sadun Çiftçi, Metin Çınar, Mesut Karadoğan ve Birsen Kalaylı olduğu belirlendi.
Diyarbakır Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan Şaban İlkören ile Servet Şengül, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.
Yetkililer, bir bisiklet selesine konulan patlayıcıyla ilgili araştırmanın devam ettiğini bildirdiler.
Bu arada, patlama sonucu 2 iş yeri ve bir apartmanın camları kırıldı. Patlama nedeniyle trafiğe kapatılan Gevran Caddesi’ndeki temizleme çalışmaları ise tamamlandı. Temizliğin yapıldığı ve emniyet şeridinin kaldırıldığı yol yeniden trafiğe açıldı.

PATLAYICININ CİNSİ ARAŞTIRILIYOR

Çevredeki binaların camlarının kırıldığı olayda patlayıcının cinsi araştırılıyor. Polis, caddeyi trafiğe kapatarak geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Patlama sonrası olay yerine gelen 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Cahit Sarsılmaz, Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya’dan bilgi aldı. Bir süre incelemelerde bulunan Korgeneral Sarsılmaz, daha sonra olay yerinden ayrıldı.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili Süleyman Sinan Erdem, 6 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirterek, “Tüm çabamız olayın faillerini araştırmak ve bulmaktır'' dedi.
Patlamının ardından polis Diyarbakır’da geniş çaplı bir operasyon başlattı. Polis, çevrede bulunun işyerleri sahibinin bilgisine başvurmak için emniyete götürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious