FLAŞ! Ergenekon'da yeni dalga

FLAŞ! Ergenekon'da yeni dalga.45478
  • Giriş : 13.04.2009 / 09:22:00
  • Güncelleme : 13.04.2009 / 09:58:17

Polis, Başkent Hastanesi ve Kanal B Televizyonu'nun Haberal'ın evinde ve Kanal B televizyonunda arama yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon'da 12. dalga operosyanları başladı. Polis, Başkent Üniversitesi rektörü Mehmet Haberal'ın evinde ofislerinde arama yapıyor.

08.30 itibariyle basına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı çerçevesinde İstanbul ve Ankara polisi ile bazı bölgelerde Jandarma, Başkent Üniversitesi, Ankara Patalya Otel'de, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) genel merkezi ve İstanbul'daki şubelerinde arama başlattı.

Onikinci dalga kapsamında Başkent Üniversitesi Rektörü ve sahibi Mehmet Haberal ile ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan'ın evlerinde de arama yapıldığı öğrenildi.

Operasyon sabah 08.30 itibariyle televizyonların haber kanallarında son dakika olarak verilmeye başlandı.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NE ERGENEKON OPERASYONU

Ergenekon soruşturması kapsamında, Başkent Üniversitesi Rektörü ve Kanal B Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın evinde arama yapıldığı öğrenildi. Polisin, Haberal'ın evi ile birlikte Başkent Üniversitesi ile Anal B televizyonununda da aramaları sürdürdüğü bildirildi.

KIZILCAHAMAMDAKİ PATALYA OTELDE DE ARAMA YAPILIYOR

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Başkent Üniversitesi Rektörlüğü ve Kızılcahamam'daki Patalya Otelde de arama yapılıyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın evi ve Kanal B'nin yanı sıra Başkent Üniversitesi Rektörlük binası ile Kızılcahamam'daki Patalya Otelde de arama yaptığı öğrenildi.

MHP'Lİ BÖLÜKBAŞI HABERAL'IN EVİNE GELDİ

Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'ın evinde yapılan aramalar sırasında MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı'nın da buraya geldiği öğrenildi.

ÇYYD'NİN İZMİR BÜROSU DA ARANIYOR

Sürdürülen Ergenekon Soruşturması kapsamında İzmir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) bürosu aranıyor.

OPERASYONA İLGİNÇ BENZETME

Bİr haber kanalına canlı telefon bağlantısı ile katılan Gazi Üniversitesi Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Nurullah Aydın, Ergenekon opersyonunu Amerikanın Mc Carty dönemindeki 'cadı avı'na benzetti.

FERİT BERNAY'IN EVİ ARANIYOR

19 Mayıs Üniversitesi Eski rektörü Ferit Bermay'ın evi de arama yapılan yerler arasına eklendi.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova ve Adana şubelerinde arama çalışması başlatıldı.

Kurtuluş Mahallesi 64004 sokakta 3 katlı bin binanın giriş katındaki ÇYDD Çukurova Şubesi'nde, sabah erken saatlerde gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, derneğe giriş ve çıkışları kapatıp arama başlattı. Bu arada, Çınarlı Mahallesi'nde faaliyet gösteren derneğin Adana şubesinde aynı kapsamda çalışma yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*