FLAŞ! Gazze'deki savaş sona erdi!

FLAŞ! Gazze'deki savaş sona erdi!.12509
  • Giriş : 18.01.2009 / 02:01:00
  • Güncelleme : 18.01.2009 / 02:02:09

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'in tek taraflı ateşkes kararı aldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'in Gazze'de tek taraflı ateşkesi kabul ettiğini açıkladı.

Operasyonda Hamas'a ağır kayıplar verdirdiklerini anlatan Olmert, "Gazze'de hedeflediğmiz amaçlara ulaştık" diye konuştu. Olmert, sivil halka ellerinden geldiğince zarar vermemeye gayret ettiklerini öne sürerek, Mısır'a da çabalarından dolayı teşekkür etti. Ateşkesin bu gece saat 02:00'da yürürlüğe gireceğini söyleyen Olmert, İsrail askerlerinin, ateşkesin devamı için Gazze'de kalacağını belirtti. Esir asker Şalit'in serbest bırakılması için girişimlerini sürdüreceklerini belirten Olmert, "Bu operasyonla İsrail, gücünü ortaya koymuştur" dedi.

HAMAS'TAN İSRAİL'E JET YANIT!

Hamas, İsrail'in tek taraflı ateşkes ilan edeceğini açıklamasına karşın, direnişlerini sürdüreceklerini açıkladı.

Suriye'nin başkenti Şam'daki bir Hamas yetkilisi, İsrail'in ateşkes ilanının ''yetersiz'' olduğunu ve Hamas'ın ''tüm araçlarla'' direnişi sürdürmeye hakkı olduğunu söyledi.

Hamas'ın Lübnan Temsilcisi Osama Hamada ise El Cezire Televizyonu'na yaptığı açıklamada, İsrail ordusu Gazze'de kaldığı sürece savaşmayı sürdüreceklerini bildirdi.

Hamada, ''Eğer İsrail ordusu Gazze Şeridi'nde kalmayı sürdürürse, bu, işgal güçlerine karşı direniş için geniş bir kapıdır'' dedi.

Gazze'deki Hamas sözcüsü Fevzi Barhum ise, ''Tek taraflı ateşkes, (İsrail) saldırısı ve kuşatmanın sona ermesi anlamına gelmiyor. Bu, savaş eylemleri anlamına gelir ve dolayısıyla direnişe son verilmesi anlamına gelmez'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*