FLAŞ! Hakkari'de çatışma: 16 asker şehit oldu!

FLAŞ! Hakkari'de çatışma: 16 asker şehit oldu!.15086
  • Giriş : 21.10.2007 / 12:46:00
  • Güncelleme : 21.10.2007 / 13:28:53

Hakkari'de güvenlik güçlerinin teröristlerle girdiği çatışmada son bilgilere göre 16 Mehmetçik şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkâri'nin Yüksekova Dağlıca bölgesinde askeri birliğe saat 02.00 sıralarında yaklaşık 250 kişilik PKK terör örgütü üyesi uzun namlulu silahları ile çapraz ateşe tutuldu. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 16 askerin şehit olduğu, çok sayıda askerin ise yaralı olduğu bildirildi.

Alınan bilgilere göre, Yüksekova Dağlıca beldesindeki Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'na bağlı Komando Taburu birliklerine saat 02.00 sıralarında bir grup terör örgütü üyesi tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla çapraz ateşe tutuldu. Çıkan çatışmada aralarında bir uzman çavuşun da bulunduğu 16 asker şehit oldu. Çatışmada yaralanan askerlerin ise Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı açıklandı.

Terör örgütünün hain saldırısı üzerine bölgeye havadan ve karadan takviye ekipler gönderilerek, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlarca mevkii bölgesinde meydana gelen çatışmada 16 askerin şehit olmasının ardından Şırnak'taki güvenlik güçleri Hakkari Yüksekova sınırına kaydırılıyor.

Son zamanlarda Bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle operasyonlarını artıran Mehmetçik, Hakkari'deki PKK saldırısının ardından Beytüşşebap, Kato Dağı bölgesi ile Hakkari Çukurca sınırına kaydırılıyor. Gabar, Cudi, Namaz, Küpeli ve Kato dağlarında PKK terör örgütüne karşı operasyonlarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri yaşanan terör olayı sonrası Hakkari sınırına kaydırılıyor. Operasyonlara komandolarla birlikte bölgeyi iyi tanıyan korucular da katılıyor.


HABER AKTÜEL'İN NOTU:

Ankara’da türban, referandum tartışıla dursun askerimiz şehit olmaya devam ediyor.

 

Terör örgütü PKK’nın son büyük kanlı eyleminden sonra meclisin tezkere kararı çıkarmasının ardından ikinci defa son yılların en büyük kanlı eylemine girişmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Askerin ve siyasilerin ısrarla üzerinde durduğu “sınır ötesi operasyonun” bir tuzak olabileceği ihtimali doğuran Hakkâri’deki bu son saldırı Türkiye’yi daha sağduyulu ve mantıklı olmaya itiyor.

 

Kuzey Irak’a girme sinyallerini veren ülkenin yaptırım hazırlıklarına aldırış etmeyen PKK’nın askeri Kuzey Irak’a çekerek yeni bir kaosa sürüklemeye çalışması bu şekilde bir anlamda da kesinlik kazanmış oldu.

 

Türkiye'nin PKK'ya ciddi manada bir ateşle cevap vermesi gerektiği muhakkak. Ancak bunun sınır ötesinde yapılması ne kadar doğru, bu tartışılır, tartışılıyor.

 

Hep bir ağızdan “girin artık” diyen malum siyaset adamlarının da ne denli haksız ve düşünmeden konuştukları gün yüzüne çıktı.

 

Hakkâri’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz. 


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious