FLAŞ! KATİL ZANLISI YAKALANDI!

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Hrant Dink’in katil zanlısı olduğu belirtilen kişinin önce Trabzon, daha sonra Gaziosmanpaşa’da yakalandığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Resmi olmayan bilgilere göre, Gazeteci Hrant Dink suikastının zanlısı olduğu belirtilen kişi, Trabzon’da babasını ihbarıyla yakalandı. Teşhis için İstanbul’a götürülen Samas ilk ifadesinde cinayeti bireysel olarak işlediğini söyledi. Suikastta kullanılan silah ise ele geçirilemedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah Dink suikastının katil zanlısının Trabzon’da yakalanarak İstanbul’a götürüldüğü yönündeki iddiayla ilgili olarak “Teslim almadan açıklama yapmayız” dedi.

YENİ GELİŞME

Katil zanlısının babasının verdiği bilgiler sonrasında İstanbul Gaziosmanpaşa’da bazı adreslere baskın düzenledi. Baskın sırasında zanlı Ogün Samas yakalandı. Katil zanlısının İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü’nde sorgulandığı açıklandı.

Katil zanlısıyla ilgili son gelen bilgi ise zanlının Samsun’da bir çevirme sırasında ele geçirildiği şeklinde. Zanlı ile ilgili resmi açıklama bekleniyor.

Başbakan açıklama yapacak

Katıl zanlısının yakalandığı hakkında çelişkili açıklamalar gelirken Başbakan Erdoğan’ın kısa süre sonra gelişmelerle ilgili açıklama yapacağı belirtiliyor.


...devamı gelecek

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious