FLAŞ! Kemal Alemdaroğlu'na tutuklama talebi

FLAŞ! Kemal Alemdaroğlu'na tutuklama talebi.11694
  • Giriş : 24.03.2008 / 04:20:00
  • Güncelleme : 24.03.2008 / 08:33:22

Kemal Alemdaroğlu, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon Operasyonu soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, Ulusal TV Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever ve Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk ile Adnan Akfırat, Beşiktaş'daki İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgusunun tamamlanmasının ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.
 
Adliyeye getirilen İbrahim Benli ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Benli'nin adliyeden çıkışı sırasında, Doğu Perinçek'in adliyeye getirildiğini zanneden bir grup İşçi Partili, Perinçek lehine slogan attı. Grubun adliye önündeki bekleyişi sürüyor.

Adliye çıkışında açıklama yapan İbrahim Benli, Ergenekon Operasyonu soruşturması kapsamında gözaltına alındığını ancak soruşturmanın gizliliği kararı nedeni ile suçlamalar hakkında herhangi bir açıklama yapamacağını söyledi. Benli, "Mahkemeye sevk edilen diğer arkadaşların da en az benim kadar masum olduğunu düşünüyorum." dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in ise emniyetteki sorgusunun tamamlandığı öğrenildi. Ek gözaltı süresinin 04:00'te dolacağı belirtilen Perinçek'in bu saatlerde adliyeye getirilmesi bekleniyor.

Emniyetteki sorgusu geç saatlerde tamamlanan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de 01.50 sularında adliyeye sevk edildi. Ergenekon Soruşturması kapsamında Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 39 kişi halen tutuklu bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious