FLAŞ! Mynet'i de hacklediler!

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 15:29:08

Türkiye’nin en büyük sitelerinden Mynet.com hacklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye’nin en büyük ikinci sitesi MYNET.COM hackerlar tarafından hacklendi. Mynet yazılımcılarının şuan siteyi yeniden yayına vermeye çalıştığı öğrenildi.

Hacklenen sitenin kısa sürede açılması bekleniyor. Sitede şuan "Sayfa Görüntülenemiyor" yazıyor.

Hackerlar, ele geçirdikleri sitenin Anasayfasına; "En Büyük Sistemlerin Bile Ufacık Açıkları Sonlarına Bedel Olur ...!" notu bıraktılar.

Alexa.com’da dünya sıralamasında dünyanın 179. sitesi durumunda olan Mynet’in tanıtımında: "Mynet 4,5 milyon üyesi ile Türkiye’nin internet portalı. 35 farklı servis ve kanalı Türk tüketicisine sunan Mynet, Türkçe içerik arayan kullanıcıların internet üzerindeki tüm ihtiyaçlarını karşılıyor." yazıyordu.

Mynet’in, ağırlıklı ücretsiz e-mail hizmeti veren site olması ve milyonlarca kişinin bu mail hesabını kullanması endişeleri artırdı. Mynet mail hesaplarında kullanıcıların birçok "şifre" saklaması büyük korku yaratıyor.

Henüz Mynet’ten bir açıklama gelmezken hackerların ne derece şifreleri çözdüğü ise bilinmiyor.

Mynet’ten bir açıklama gelmesi halinde bunu sitemizden duyuracağız.

SICAK GELİŞME

Aktüel Yayın Grubu Haber Merkezine ulaşan bilgiye göre Mynet.com adresine bazı bölgelerden girilebiliyor. Ama Türkiye’nin yüzde 90’lık bir kısmından siteye girilemediği gelen bilgiler arasında. Mynet’in, Dns Serverlarının ele geçirildiği ilk gelen ihbarlar arasında.

Haber Aktüel’in notu:

Mynet’e yapılan bu çirkin hack saldırısını kınıyor, internet medyası mensubu arkadaşlarımıza geçmiş olsun temennilerimizi gönderiyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious