Flaş! Polis, Jackson'ın doktorunu arıyor!

Flaş! Polis, Jackson'ın doktorunu arıyor!.10338
  • Giriş : 26.06.2009 / 22:40:00
  • Güncelleme : 26.06.2009 / 22:42:44

Los Angeles polisi ünlü şarkıcının özel doktorunu her yerde arıyor! Fazla morfinden ölüm şüphesi var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doktorun BMW model otomobilinin en son perşembe günü Jackson'ın evinin önünden çekildiği öne sürülüyor.

Kayıtlara göre çekilen araba Teksaslı bir kadına ait. Kadının bir kardiyolog olduğu ve California ve Teksas da görev yapma ehliyetine sahip olduğu belirtildi. Kardiyoloğun ofisinin de Las Vegas da bulunduğu öğrenildi. Kadının ismi ise açıklanmadı.

Doktordan şüpheleniliyor

Los Angeles Polis Departmanı'ndan Dedektif Agustin Villanueva, Jackson'ın ölümüne neden olabilecek tıbbi ipuçlarının araçta bulunduğundan şüphelendiklerini söyledi.

Jackson'ın evinden 911 aranmış

Polisi şüpheye sevkeden neden ise Perşembe günü Michael Jackson'ın evinden Acil Yardım Hattı 911'e yapılan çağrı oldu. CNN'de yer alan habere göre Perşembe akşamı 911'i arayan bir kişinin Jackson'ın nefes alamadığını ve kendisini kaybetmiş durumda olduğunu belirtip ambulans istediği belirtiliyor.

Habere göre polisin konuştuğu kişinin Jackson'ın doktoru olduğu belirtiliyor. Polisin daha sonra doktora bir daha ulaşamadığı bu nedenle de doktordan şüphelendiği bilgisine yer veriliyor.

Süper yıldızın ani ölümü ailesini ve müzik alemini şoka uğratırken bir yandan da "Nasıl öldüğü" sorusunu gündeme taşımıştı.

Kesin ölüm nedeni 6 ila 8 hafta içinde belli olacak

Tıbbi otoritelerin bugün yaptığı açıklamaya göre Jackson'ın resmi ölüm nedeninin anlaşılması haftalar alabilir.

Jackson ile ilgilenen uzman ekip adına konuşan Ed Winter "Yaptığımız testlerin sayısı ve çeşitliliğine göre elimize geçen ilk sonuçları kesin sonuç gibi açıklamamız mümkün gözükmüyor" diye konuştu.

Açıklamaya göre toksikoloji testi sonuçları ancak 6 ya da 8 hafta içinde belli olacak. Bu test sonucuna göre Jackson'un kesin ölüm nedeni açıklanabilecek.

Fazla doz morfin iddiası

Bu arada TMZ sitesinde yer alan başka bir haberde doktorun bir süredir Michael Jackson'ın evinde yaşadığı öne sürüldü.

TMZ'nin bir adli görevliden elde edindiği bilgiye göre doktorun Jackson'a ölmeden önce iğneyle ilaç enjekte ettiğinden şüphe ediliyor.

Jackson'un ailesinin oğullarına çok fazla morfin verildiğinden endişe duyduğu da belirtiliyor.

Popun kralı Michael Jackson'ın dostu Uri Geller, ünlü şarkıcının Londra'da vermeyi planladığı konserlerin yol açtığı stres nedeniyle yaşamını yitirmiş olabileceğini belirtti.

İsrailli parapsikolog Geller, BBC televizyonuna yaptığı açıklamada, Jackson'ın ölüm haberini aldıktan sonra "yıkıldığını, çok üzüldüğünü ve onun için dua ettiğini" söyledi.

Geller, "Michael'ın durumu iyiydi, çünkü çalışıyordu ve Londra'daki hayranları için hazırlanıyordu" dedi.

Uri Geller, başarılı bir geri dönüş isteyen Jackson'ın kalbinin strese, beklenti ve tutkuya yenik düşmüş olabileceğini söyledi.

Popun kralı Michael Jackson'ın avukatı ünlü şarkıcının Londra'da vereceği konserlerin yoğun programı için formuna kavuşmak amacıyla bazı ilaçlar aldığını ve bu ilaçlar nedeniyle ölmüş olabileceğini iddia etti.

AVUKATI KONUŞTU

Jackson ailesinin avukatı Brian Oxman, Michael Jackson'ın ölümünden birkaç saat sonra CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, "aldığı ilaçlar nedeniyle popun kralının yaşamını yitirmesinin beklenmedik bir şey olmadığını" belirtti.

Oxman, "çevresi, Jackson'ın bazı ilaçlara ulaşmasına izin verdi. Eğer Anna Nicole Smith'in aşırı dozda ilaç kullandığını düşünüyorsanız, bu, Michael Jackson'ın hayatında gördüğümüzün yanında hiç kalır" dedi.

Michael Jackson'ın eski sözcüsü Michael Levine de, pop kralının ölümünün sürpriz olmadığını söyledi.

Levine, gönderdiği elektronik postada, "Michael yıllarca inanılmaz zor ve sık sık kendini bitiren bir yol izledi. Yeteneği tartışılmaz ancak bu dünyanın kurallarına karşı rahatsızlığı da yadsınamaz. Bir insan bu kadar stresi kaldıramaz" dedi.

KARDEŞLERİ KALP KRİZİ DİYOR

Jermaine Jackson, kardeşi Micheal Jackson'ın kalp krizinden öldüğünü açıkladı. Kardeşinin ardından, "Allah her zaman onunla olsun" diye dua eden Jermaine Jackson'ın bu duasının, pop yıldızının Müslüman olduğu yönündeki iddiaları alevlendirmesi bekleniyor.

Jermaine Jackson, kardeşinin öldüğü UCLA Hastanesi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Ölümün kalp krizinden kaynaklandığını, ancak kesin sebebinin otopsiden sonra belli olacağını ifade eden Jermaine Jackson, kardeşinin özel doktoru ve hastane doktorlarının çok uğraş verdiğini söyledi. Jackson, bir saatten fazla süren müdahalenin sonuç vermediği ve kardeşinin yerel saat ile 14.26'da (TSİ 24.26) hayatını kaybettiğini belirtti. Konuşmakta zorlanan Jermaine Jackson, basın mensuplarından özel yaşamlarına saygı göstermesini istedi.

1989 yılında Bahreyn'e yaptığı bir gezi sonrası Müslüman olan Jermaine Jackson, basın toplantısının sonunda kardeşinin ardından "Allah her zaman onunla olsun. Seni seviyorum" diye dua etti. Her ne kadar Jermaine Jackson kendi dinine göre dua etse de bu durum, yıldızın Müslüman olduğu iddialarını yeniden gündeme getirdi. Micheal Jackson da son yıllarda kardeşi gibi Bahreyn'e gitmiş ve bir süre orada yaşamıştı. Müslüman olduğu öne sürülen Jackson bu iddiayı ne yalanladı ne de doğruladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*