Flaş!.. Zahid Akman'la devam...

Flaş!.. Zahid Akman'la devam... .15374
  • Giriş : 10.06.2009 / 21:56:00

Akman'ın üyeliğinin düşürülmesi konusu gündeme taşınmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın üyeliğinin düşürülmesi konusu gündeme taşınmıştı. Radyo Televizyon Üst Kurulu toplantısında, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın üyeliğinin düşürülmesi talebi, 3'e karşı 5 oyla reddedildi.

Engin Yılmaz Ankara'daki sıcak gelişmeyi aktardı...

"Toplantı bitti ve RTÜK Başkanının üyeliğinin devamı kararı çıktı. Bu karar 5'e 3 oyla alındı. Yani CHP'li üye üyeliğinin düşürülmesini istedi, 5 AKP'li üye ise üyeliğinin devam etmesi yönünde oy kullandı ve RTÜK Başkanının üyeliği devam ediyor. Bugünkü toplantı olağanüstü bir hal almıştı. Öğleden sonraki ilk bölümünde bu konu masaya yatırıldı. Perde arkasını öğrendik. İlk bölümde Zahid Akman da masadaki yerini aldı. Ve orada CHP'nin iddiası gündeme gelecek mi bunu konuştular görüşme kararı verdiler. Ve Zahid Akman odadan çıktı; yanlış birşey anlaşılmasın, kimse benden etkilenmesin diyerek toplantıyı terk etti. Ve onun dışında kalan 8 üye üyeliğinin düşürülüp düşürülmeyeceğini tartıştılar. Ve 4.5 saat sonunda da AKP'li üyelerinin oylarıyla Zahid Akman'ın üyeliğinin devamına karar verdiler.

Açıklamayı az önce Başkanvekili Abdülvahap Dağrendeli yaptı ve çok ilginç bir şey söyledi. “CHP'li üyelerin bugünkü iddiaları RTÜK başkanının görevden alınması için çok kapsamlı olarak görmedik, biz buna karar verdik. Biz buna karar verdik ancak hakkındaki iddialardan dolayı herkes gibi yargılanabilir” dedi. Bu çok ilginç bir cümleydi. Tabi Akman'ın süresi 14 Temmuz'da doluyor. 14 Temmuz'dan sonra Zahid Akman tekrar başkanlığa aday olmayacak ama üyeliği devam edecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*