Florya'da galibiyet coşkusu

Florya'da galibiyet coşkusu.30893
  • Giriş : 28.04.2008 / 08:35:00

Galatasaraylı taraftarlar, Fenerbahçe karşısında alınan 1-0'lık galibiyeti, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde şampiyon olmuş gibi kutladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray kafilesi, yaklaşık 30 araçlık taraftar konvoyuyla Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelirken, burada toplanan binlerce taraftar da sarı-kırmızılı ekibi şampiyon olmuş gibi karşıladılar.

Taraftarlar, tesislerdeki antrenman sahasına alındılar. 2 yıl önceki şampiyonluk kutlamaları gibi sahanın büyük bölümünü dolduran taraftarlar, galibiyet coşkusunu tesislerin balkonundan kendilerini selamlayan futbolcularla birlikte yaşadılar.

Futbolcularla karşılıklı tezahürat yapan taraftarlar, oyuncuları teker teker çağırarak, galibiyet coşkusunu yaşarlarken, taraftarların, sık sık tesislerde olmayan ve maçta yer almayan Lincoln adını haykırmaları da dikkati çekti.

Hakan Şükür, kutlamalara oğluyla katılırken, kimi futbolcuların da cep telefonlarının kameralarıyla taraftarların coşkusunu videoya kaydettikleri gözlendi.

Taraftarlar, futbolcular balkondan ayrılmalarına karşın tesislerden çıkmayarak, zafer şarkıları söyledi.

Bu arada Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadı'ndan ayrılışı sırasında bir Fenerbahçeli taraftar, kafile otobüsüne tepki göstermek isteyince güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelmek isteyen bir Fenerbahçeli taraftar da tesislerin yakında güvenlik güçlerinin oluşturduğu barikatta gözaltına alındı.

-KAMPA GİRDİLER-

Galatasaraylı futbolcular, maçtan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girdi.

Yarın basına kapalı olarak çalışacak olan sarı-kırmızılılar, 29 Nisan Salı günü izin yapıp, 30 Nisan Çarşamba günü medya ve taraftarlara açık olarak Sivasspor maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious