FlyMe havayolu iflasını ilan etti

FlyMe havayolu iflasını ilan etti.11757
  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'a ucuz seferler başlatacağı ilanlarıyla gündeme gelen İsveç merkezli FlyMe Havayolu şirketi iflasını ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaptığı ilanlarda Nisan başında İstanbul'a direkt seferlerinin başlayacağını duyuran FlyMe konkordato ilan etti ve tasfiye işlemleri için bir hukuk firması görevlendirildi. İflası yönetme ve kapatma işleriyle sorumlu avukatlardan Rickard Ström CİHAN muhabirine açıklama yapmaktan kaçındı. FlyMe'den mağdur olanlar için, hukuk firmasının www.lindahl.se web adresinde form doldurma yerlerinin bulunduğu öğrenildi.

CİHAN'ın Şubat sayısında, şirket yetkilileriyle yapılan röportajda, halk arasında FlyMe'nin iflasa, belki de hileli iflasa gidebileceği söylentilerinin dolaştığı sorulması üzerine bu iddialar kesin bir dille reddedilmiş ve şirketin borsada güçlü rezervlerinin olduğu belirtilmişti. Röportajların yayınından sonra, röportaj yapılanlarla tekrar görüşüldüğünde ise durumun belirsiz olduğu kaygıları ifade edilmişti. İflas olayının patlak verilmesinden sonra ise, ilgililere bir türlü ulaşılamadı.

Seyahat sigortası olmayan FlyMe'den bilet alan bir çok kimse şu an mağdur durumda. İsveç'e ucuz uçma hayaliyle İstanbul'dan bilet alanların biletleri ise ellerinde kaldı. Şimdi ise mağdurlar zararlarının nereden ve kimin tarafından telafi edileceğini soruşturdukları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious