Foça'daki yangın kontrol altında

Foça'daki yangın kontrol altında.11517
  • Giriş : 22.06.2009 / 20:25:00

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, Foça'daki orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İbrahim Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında 160 hektar alanın zarar gördüğünü, ancak bunun önemli bölümünün otluk ve zeytinlik olduğunu söyledi.

Çiftçi, 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı eğitim alanının içinde otluk alanda saat 10.45'te başlayan yangına ilk ekibin 15 dakikada ulaştığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Şiddetli rüzgar nedeniyle otluk alanda başlayan yangın hızla büyüdü. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü olarak 36 arazöz, 11 dozer, 5 uçak ve 4 helikopterle yangına müdahale ettik. Yangında zarar gören alan 160 hektar. Ancak bunun çoğunluğu otluk ve zeytinlik. 60 hektarı orman alanı. Dozerler iyi çalıştı ve yangının kontrol altına alınmasında etkili oldu. Büyük ölçüde yangın kontrol altında. Helikopterler temkin adına indirildi. Eğer alevlenme olursa hareket ettirilecek. Arazözler soğutma çalışmalarını sürdürüyor. 200 işçiyle çalışmalar devam ediyor.''

Balıkesir'den arazöz ve yer ekibi takviyesi yapıldığını belirten Çiftçi, ''Yangından zarar gören ev olduğuna ya da can kaybına ilişkin bilgi bana ulaşmadı. Sadece 1 işçimiz dumandan etkilendi ve o da hastanede tedavi altında. Yerleşim alanlarına yangının ulaşmaması sevindirici. Ciddi manada yangın kontrol altına alındı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*