Forbes listesinde en gözde bekar!

Forbes listesinde en gözde bekar!.15528
  • Giriş : 18.03.2009 / 15:23:00

Kriz döneminde servetini arttırmayı başaran New York'un belediye başkanı Michael Bloomberg, 16 milyar dolarlık serveti dünyanın en gözde bekârları arasında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1993 yılında boşanan 67 yaşındaki Bloomberg, New York Belediyesinin yaptığı yasa değişikliğinden istifade ederek üçüncü kez belediye başkanı olmak için seçimlere katılmayı planlıyor. Bloomberg, dışında, Forbes'in zenginler listesinde yer alan 793 milyarderin her on kişiden biri boşanmış veya şimdiye kadar evlenmemiş.

 

17 ÜLKEDEN 72 BEKAR

Bekâr milyarderler listesinde bu yıl 17 ülkeden 72 kişi yer alıyor. ABD'li show yıldızı Oprah Winfrey ise 2,7 milyar dolar servetiyle en zengin bekâr bayan milyarderlerden. Yaptığı show 144 ülkede seyredilen Winfrey, 1986'dan beri ABD'li işadamı Stedman Graham ile birlikte. Ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle çift birlikteliğini evlilikle sonuçlandıramadı.

Gözde bekâr milyarderler arasında iki bayan daha yer alıyor. İspanyol Alicia Koplovic ve Türkiye'den Doğuş Grubu hissedarlarından Filiz Şahenk. Alicia ve kardeşi Esther, babalarından miras kalan en büyük İspanyol inşaat şirketini yönetiyor. Daha önce bir evlilik geçirip boşanan Alicia, uzun bir süredir İspanyol aristokrasisinden Alba dükü varislerinden biri ile beraber.

LİSTEDE BİR DE TÜRK VAR

Doğuş Grubu kurucusu Ayhan Şahenk'in kızı olan Filiz Şahenk de dünyanın en gözde bekârlar listesinde yer alan Türklerden. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürüten Filiz Şahenk ayrıca Tods ve Armani şirketlerinin Türkiye temsilciliğini yapıyor.

Krizde sermayesinin yüzde 51'lik kısmını kaybeden 43 yaşındaki Rus milyarder Mihail Prohorov ve 52 yaşındaki Brezilyalı Eike Batista playboy olarak anılan bekârlardan.

Forbes listesinde 9.5 milyar dolar serveti ile en zengin Rus unvanına sahip olan Prohorov, dünya sosyetesinde çapkın Rus olarak da tanınıyor.

En zengin Brezilyalı unvanını taşıyan ve madencilik sektöründe yatırımları bulunan Batista, geçmişte Playboy'un kapağına modellik yapan güzellerden biri ile evliydi. Yakın çevresinde maceraperest olarak da tanınan Batista krize rağmen servetini 900 milyon dolar arttırmayı başardı. Bu arada Batista dışında Forbes listesinde yer alan milyarderlerin sadece 44'ü kriz döneminde servetini arttırdı.

25 yaşındaki Alman prens Albert von Turn und Taxis listede yer alan en genç bekâr milyarderlerden. Albert daha 18 yaşındayken ailesinden kendisine 30 bin hektarlık mülk miras kalıyor. Araziler dışında 2.1 milyar dolarlık sanat koleksiyonu sahibi olan Prens Albert, İskoçya'da Edinburgh üniversitesinde ekonomi ve din bilimleri okumuş.

HEM ZENGİN HEM DE BEKARLAR

        Forbes sıra Adı                  Ülkesi           Yaş         Serveti(milyar$)
  17  Michael Bloomberg            ABD               67                       16
  40  MihailProhorov                   Rusya            43                       9.5  
  61  EikeBatista                        Brezilya           52                       7.5
132  JosephLau                     HongKong        57                       4.0
234  OprahWinfrey                      ABD               55                       2.7
318  A.Koplovic                        İspanya             56                       2.1
318  A.V.T.U Taxis                  Almanya            25                       1.8
397  NicholasBerggruen         ABD                47                        1.8
701  Filiz Şahenk                     Türkiye             42                        1.0

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*