Formula 1 başlıyor!

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Formula 1 antrenman turları ile başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Park pistindeki ilk antrenman turları saat 11.00 ile 12.00 arasında, ikinci turlar ise 14.00 ile 15.00 saatleri arasında yapılacak. Yarın saat 11.00-12.00 saatleri arasında üçüncü antrenman turları, saat 14.00 ile 15.00 arasında da sıralama turları gerçekleştirilecek.

Bu arada Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’sinde Ferrari adına yarışacak Alman Michael Schumacher ve Brezilyalı Felipe Massa, Shell’in düzenlediği organizasyonda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Pilotlar sıralamasında 90 puanla 2. sırada bulunan Michael Schumacher, İstanbul Park pistinde 2. kez yarışacaklarını ve artık bu pisti tanıdığını söyleyerek, “Geçen yıl bizim için buradaki yarış kötü olmuştu; ama bu yıl bunu telafi edeceğiz.’’ dedi. Schumacher, Renault’nun kullandığı süspansiyon sisteminin yasaklanması konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine, “Tabii burada bir karar alınmış. Saygı göstermekten başka bir çaremiz yok. Bizim de sezon başında arka kanat için bir çözümümüz vardı, ama bize ‘Kullanamazsınız.’ dediler. Bu tür olaylar olabiliyor.’’ diye cevap verdi.

Pilotlar sıralamasında 3. durumda bulunan Felipe Massa, İstanbul Park pistini çok sevdiğini söyledi. “Buradaki piste bayılıyorum. Bütün F1 pistlerinin en iyisi.’’ diyen Massa, Türklerin çok misafirperver olduğunu, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious