Fortis 69 milyon YTL kar etti

Fortis 69 milyon YTL kar etti.10050
  • Giriş : 13.05.2008 / 22:01:00

Fortis Türkiye yılın ilk çeyreğine ilişkin konsolide mali sonuçlarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Fortis Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yvan De Cock, "Ekonomik ortamın biraz daha zorlaşmış olmasına rağmen, Fortis Türkiye 2008’in ilk çeyreğinde her zamanki güçlü performansını göstermiştir" dedi.

Yvan De Cock, Banka'nın yılın ilk çeyreğinde nakit kredilerinin geçen yılın sonuna göre yüzde 21,1 artarak 7.9 milyar YTL’ye, toplam mevduatının da aynı dönemde yüzde 6’lık artışla yaklaşık 6 milyar YTL’ye çıktığını belirterek, diğer sonuçları da şöyle açıkladı:

“Toplam gelirlerimiz 2007 yılının ilk çeyreğine oranla yüzde 33 artarak 266,7 milyon YTL’ye, konsolide net karımız da 69 milyon YTL’ye ulaştı. Etkin ve yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerimizle gerçek bankacılık faaliyetlerinden sağladığımız ücret ve komisyon gelirlerimizi geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artırarak 42.9 milyon YTL’ye çıkardık. Özkaynaklarımız 2007 sonuna kıyasla yüzde 3,2 artarak, 1.7 milyar YTL’ye ulaştı."

-ŞUBE SAYISI 281’E ÇIKTI-

Yvan De Cock, açıklamasında perakende, KOBİ, ticari ve kurumsal müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için 2008’in ilk üç ayında 13 yeni şube açarak, Fortis Türkiye’nin toplam şube sayısının 281’e çıktığını hatırlatarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sunduğumuz kaliteli hizmet ve müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz ürünlerle KOBİ pazarındaki konumumuzu güçlendirdik. KOBİ Telefon Bankacılığı’nı başlatarak bu alandaki hizmetlerimizi daha da etkinleştirdik ve müşteri memnuniyetini artırdık.Güçlü kampanyalarımız ve CRM uygulamalarımız sayesinde ilk çeyrekte kredi kartları pazarında daha da güçlendik. Yapı Kredi Bankası ile yaptığımız anlaşma sonucunda kısa bir süre içinde İdeal Kart müşterilerimize World Card’ın olanaklarından yararlanma fırsatı sağlayacağız. “Piyasaya yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak, şube ağımızı ve alternatif dağıtım kanallarımızı geliştirerek; müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için büyümeye devam ediyoruz.”

Öte yandan, Fortis Grubu 2008 yılı ilk çeyreğinde, dünya çapında 808 milyon Euro net kar elde etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious