Fortis Türkiye Kupası maçları başlıyor

Fortis Türkiye Kupası maçları başlıyor.11625
  • Giriş : 02.09.2008 / 14:46:00

Fortis Türkiye Kupası 1. kademe maçları yarın başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Futbolda, Fortis Türkiye Kupası 1. kademe maçları yarın ve 4 Eylül Perşembe günü yapılacak.

1. kademede, 2007-2008 sezonunda Bank Asya 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e yükselemeyen 15 takım, Turkcell Süper Lig'de son 3 sıraya alan takımlar, TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda 1-5 derecelerini alan 5 takım, TFF 2. Lig Klasman Grupları'nda birinci olan 5 takım ve TFF 3. Lig'de gruplarında ilk 2 sırada yer alan 8 takım olmak üzere toplam 36 takım mücadele edecek.

Tek maç eleminasyon sistemine göre yapılacak müsabakalar sonunda galip gelecek takımlar 2. kademeye yükselecek.

Kupada 2. kademede, geçen sezon Turkcell Süper Lig'de 5-15 sırada yer alan 11 takım ile Turkcell Süper Lig'e yükselen 3 takım ve 1. kademeden gelen 18 takım olmak üzere toplam 32 takım mücadele edecek.

-PROGRAM-
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda 1. kademe maçlarının programı şöyle:

Yarın:

16.00 İstanbulspor-Gaziosmanpaşaspor (Bahçelievler İl Özel İdare)

16.00 Beylerbeyi-Beykoz 1908 (Beylerbeyi 75. Yıl)

16.00 Çankırı Belediyespor-Samsunspor (Çankırı Atatürk)

16.00 Giresunspor-Ofspor (Giresun Atatürk)

16.00 Akhisar Belediyespor-Manisaspor (Akhisar)

16.00 Alanyaspor-Denizli Belediyesopr (Milli Egemenlik)

16.00 Mardinspor-Belediye Vanspor (21 Kasım)

16.00 Etimesgut Şekerspor-Tokatspor (OSTİM)

20.00 Kasımpaşa-Güngören Belediyespor (Recep Tayyip Erdoğan)

20.00 Kardemir Karabükspor-Boluspor (Necmettin Şeyhoğlu)

20.00 Çaykur Rizespor-Orduspor (Rize Atatürk)

20.00 Kayseri Eyciyesspor-BUGSAŞ Spor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Atatürk)

20.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Adanaspor (Kamil Ocak)

20.00 Adana Demirspor-İskenderun Demirçelikspor (5 Ocak)

20.00 Diyarbakırspor-Elazığspor (Diyarbakır Atatürk)

20.00 Malatya Belediyespor-Malatyaspor (Malatya İnönü)

4 Eylül Perşembe:

20.00 Sakaryaspor-Kartalspor (Adapazarı Atatürk)

20.00 Karşıyaka-Altay (Altay Alsancak) (Seyircisiz)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*