Foseptiğine düşen 3 yaşındaki Hatice öldü

Foseptiğine düşen 3 yaşındaki Hatice öldü.13457
  • Giriş : 20.06.2008 / 14:16:00

Konya'nın Meram İlçesi'nde dedesine ait evin ahırındaki 2 metre derinliğindeki foseptiğe düşen 3 yaşındaki Hatice Nur, yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay, saat 10.00 sıralarında Meram İlçesi Karahüyük Mahallesi Beyhude Sokak 34 numarada meydana geldi. 3 yaşındaki Hatice Nur Çanakçı, annesi Hatice ve babası Fikret'le birlikte dedesi İbrahim Erten'in evine geldi. Çanakçı'nın annesi, dedesi ve anneannesi, beslediği inekleri kontrol etmek ve yemlerini vermek için ahıra indi. Bu sırada kızını göremeyen anne Hatice Çanakçı, onu aramaya başladı. Hatice Nur'un cansız bedeni, inek pisliklerinin toplandığı 2 metrelik foseptikte bulundu. Hatice Nur'un cesedi, dedesi tarafından foseptikten çıkarılırken, bir umutla hemen 112'ye haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Hatice Nur'un boğularak yaşamını yitirdiğini belirledi. Sağlık görevlileri durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, güvenlik şeridi çekerek inceleme başlattı.

Bu sırada kızının öldüğünü duyan baba Fikret Çanakçı, sinir krizi geçirdi. Çanakçı, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hatice Nur'un, 4 yıldır evli olan Çanakçı çiftçinin tek çocuğu olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü açıklandı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious