Foseptik çukuru bir minik can daha aldı

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Bursa'da annesinin temizlik için gittiği işyerinin bahçesinde oynayan 5 yaşındaki Muhammet Kılıç, 3 metrelik foseptik çukuruna düşerek can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'daki olay, saat 18.30 sıralarında Merkez Osmangazi İlçesi’ne bağlı Geçit Mahallesi Gündoğdu Sokak'taki Hurdacılar Sitesi’nde meydana geldi. 40 yaşındaki Ali Kılıç, eşi 38 yaşındaki İkbal Kılıç ve çocukları Ferhat (20), Satı (16), Hüseyin (8) ve Muhammet Kılıç'la birlikte iki ay önce Samsun’un Havza İlçesi'nden Bursa’ya göç etti. Baba Kılıç çiçekçilik yaparken anne İkbal ise ev ve işyerlerine temizliğe giderek aile bütçesine katkı sağlamaya başladı.

İkbal Kılıç bugün küçük oğlu Muhammet'i de yanına alarak hurdacılar sitesindeki Mehmet Murat Dağ’a ait hurda ayrımı yapan işyerine temizliğe gitti. İkbal Kılıç, temizlik yaparken oğlu Muhammet Kılıç ise çevrede kimsenin bulunmadığı bir sırada üzerinde kapak bulunmayan 3 metrelik foseptik çukuruna düşerek can verdi. Hurda ayrıştırmak için işyerine gelen işçilerden Abuzer Güzel, tesadüfen foseptik çukurunda Muhammet'in cesedi gördü.
Temizlik için gittiği işlerinde oğlunun ölümüyle karşılaşan anne İkbal ve haber verilince olay yerine gelen baba Ali Kılıç, gözyaşlarına boğuldu. Muhammet Kılıç'ın cesedi foseptik çukurundan işçiler tarafından çıkarılırken, olay yerine gelen polis çevrede inceleme yaptı. Polis, foseptik çukurunun üzerinde kapak bulunmadığı ve çevresinde herhangi bir önlem alınmadığı yönünde rapor tuttu. Muhammet Kılıç’ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious