Fotografı MİT'e bakın kim vermiş!

Fotografı MİT'e bakın kim vermiş!.16190
  • Giriş : 28.11.2007 / 00:44:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 00:40:01

Perinçek, Öcalan'a yaptığı ziyaretin hiçbir yerde yayınlanmamış ayrıntılarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Perinçek, kamuoyunda bilinenin aksine karanfili kendisinin değil, Apo'nun verdiğini söyledi.

Ardından da şu çarpıcı bilgiyi aktardı; "Apo ile 2000'e Doğru Dergisi için röportaj yaptığımız zaman bir kısım fotoğrafları bizim arkadaşımız çekti. Aynı anda da Apo'nun fotoğrafçısı çekim yapıyordu. Fakat sonra Türkiye'de bizim o ziyaretimizle ilgili olarak MİT tarafından 30-40 kadar fotoğraf piyasaya sürüldü. Bunlar bizim arkadaşımızın çektiği fotoğraflar değildi. PKK'nın çektiği fotoğraflardı"

Bu son derece çarpıcı ayrıntıyı aktaran Perinçek, örgütün fotoğrafçısının çektiği açılardan ve farklı bir makineden çıktığı teknik incelemelerde de ortaya çıkan bu esrarengiz fotoğrafların izini sürmeye başlamış.

Ve bakın hangi bilgilere ulaşmış;

"Ben bunun üzerine, acaba PKK çektiği fotoğrafları, Şam'daki bir fotoğraf merkezine dışarıda tab ettiriyor da, MİT fotoğrafları oradan mı alıp servis ediyor diye düşündüm. Bunu örgütün İsveç'te yaşayan üyelerinden Mahmut Baksi'ye telefonda söyledim. 'Ya' dedi "sen ne saf bir insansın. Benim kızkardeşim Apo'nun yanında. O fotoğrafları Apo verdi MİT'e" dedi. 'Kızkardeşimden dolayı bunu iyi biliyorum' dedi.

Daha sonra da, bu fotoğrafları örgütten teslim alan istihbaratçı üsteğmen bana, 'Ben gittim Beyrut'ta PKK'dan bu fotoğrafları aldım' dedi. Kendisinin aldığını bizzat bana söyledi.

Ben de ona peki karşılığında ne verdiniz? diye sordum. Gülmekle yetindi "

Doğu Perinçek, yaşananlara kendi bakış açısıyla net bir açıklama getirmiş.

Perinçek'in bu çok konuşulacak tespiti ise şöyle;

"MİT ile PKK arasında hala bir anlaşma var. MİT istediği bilgi ve belgeyi PKK'nın üst düzey yöneticilerinden rahatlıkla alabiliyor"

Perinçek, söz konusu görüşme ile ilgili olarak başka çarpıcı bir ayrıntıyı daha anlatıyor:

"Apo ile röportaj görüşmemizde, Apo ortaya bir teyp koydu. Konuşurken sürekli o ses kayıt cihazını çalıştırıyordu. Ben konuşurken de özellikle o ses kayıt cihazını kapatıyordum. Demek ki benimle konuşmasını teybe alacak, ya Suriye istihbaratına, ya da MİT'e verecek. Karşılığında bir şeyler alacak. Ben olanlardan sonra bunu böyle değerlendiriyorum"

Karanfil Ne Anlama Geliyor?

Kırmızı karanfil, kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliğe verdiği önemi simgeler. Kırmızı karanfil ayrıca sadakat anlamını taşır. Pembe karanfil, 'Seni unutmayacağım' anlamına gelirken, kırçıllı karanfil, 'Üzgünüm ama bitmek zorunda' anlamına gelir. Sarı karanfil ise 'Beni hayal kırıklığına uğrattın' mesajı içerir. Beyaz karanfil de, saflık, temizlik anlamı içerir.

Mahmut Bakşi Kimdir?

Mahmut Bakşi, uzun yıllar İsveç'te yaşadığı için bölücü çevrelerde 'sürgünde' yaşadığı belirtilen ve 2001 yılında ölen bölücü gazeteci yazar. 12 Kasım 1987 tarihinde, bölücülerin Kürdistan Press adlı yayın organına bir röportaj veren Mahmut Bakşi, Türkiye ile siyasi çözüm isteyenleri şu sözlerle eleştirmişti;

"Bu, Menopozunu geçirmiş 65 yaşındaki kısır bir kadından gürbüz 'demokratik bir doğum' Bizim tavrımız açıktır. Biz bu kısır kadından ( ki o, TC'dir ve bu nikâh zorla kıyılmıştır) Sivas'tan öteye çetin kavgalarla boşanmayı savunuyoruz!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious