Fotoğrafını çeken arkadaşını vurdu

Fotoğrafını çeken arkadaşını vurdu.10209
  • Giriş : 22.11.2008 / 22:25:00

Av tüfeğiyle poz veren bir genç, kazayla fotoğrafını çeken arkadaşının ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çorum'da elinde av tüfeğiyle poz veren bir genç, tüfeğin kazayla ateş alması sonucu fotoğrafını çeken arkadaşının ölümüne neden oldu.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Bahçelievler Mahallesi Bahabey Caddesi üzerindeki bir apartmanda oturan Orhan Tüzün (18), çocukluk arkadaşı Eti Lisesi son sınıf öğrencisi Çağrı Ülker'i (17) sabah kahvaltısına davet etti.

Birlikte kahvaltı yapan iki arkadaş daha sonra cep telefonu ile fotoğraf çektirmek istedi. Bu sırada Orhan Tüzün, odada bulunan ve av tüfeği ile fotoğrafını çeken Çağrı Ülker'e çeşitli pozlar verdi. Tüzün'ün elindeki tüfek, odada bulunan anneannesi ve 2 kardeşinin gözü önünde kazayla ateş aldı. Başından ağır yaralanan ve Çorum Devlet Hastanesine kaldırılan Ülker, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazayla arkadaşının ölümüne neden olan Orhan Tüzün, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

''ÖLÜM HABERİ GELİNCE YIKILDIK''

Orhan Tüzün'ün babası Ali Tüzün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çağrı ile Orhan'ın anne tarafından akraba ve çok iyi arkadaş olduğunu söyledi. Olay esnasında dışarıda olduğunu dile getiren Tüzün, ''Telefon geldi hemen eve koştum. Çağrı'yı hastaneye kaldırmışlardı. Ölüm haberi gelince yıkıldık. Çağrı çok iyi bir çocuktu, ona bir şey olmasaydı da ben ölseydim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*