'Fotoğrafları yayınlanan Yeşil'i hiç görmedik'

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

"Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım'ın polis operasyonu sonucu gözaltına alındığı apartman dairesi basın mensuplarının ilgi odağı haline geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu gözaltına alınan Murat Yıldırım'ın Beşiktaş Dikilitaş'ta oturduğu apartmandaki komşuları, gazetelerde gördükleri Mahmut Yıldırım'ı binada hiç görmediklerini açıkladı. Apartman sakinleri, Murat Yıldırım'ın yaklaşık iki ay önce eve taşındığı ve çok nazik bir insan olduğu bilgisini aktardı.

Özel Harekat timlerinin de katılımıyla dün sabaha karşı gerçekleştirilen "Şafak Operasyonu" ile ele geçirilen Murat Yıldırım'ın oturduğu ev bugün gazetecilerin akınına uğradı. Beşiktaş Dikilitaş Yeni Gelin Sokak 15 numarada bulunan Gül Apartmanı'nda oturan Arif Çamlıca, sabah namazı için kalktığı sırada polislerin apartmana geldiğini ve polislerin yöneticiyle kendisini de alarak operasyona başladıklarını söyledi. Ev ile ilgili bilgileri verdikten sonra polislerin içeri girdiklerini belirten Çamlıca, evdekilerin herhangi bir direnmede bulunmadıklarını ve 5-6 kişinin alınarak emniyete götürüldüğünü ifade etti. Kendilerinin de emniyete giderek imza attıklarını kaydeden Çamlıca, Yeşil'i tanımadığını ve görmediğini söyledi.

Polislerin apartmana girdikleri sırada uyandıklarını belirten Hüseyin Çamlıca, kapıyı açtıklarında polislerin "Sizle ilgili bir şey yok, girin içeri" diyerek kendilerini uyardıklarını söyledi. Murat Yıldırım'ın yaklaşık iki üç aydır apartmanda oturduğunu belirten Çamlıca, Yeşil'i tanımadığını ve görmediğini ifade ederek, oğlu ile de sadece apartman giriş ve çıkışlarında merhabalaştıklarını, çok mütevazi insanlar olduklarını dile getirdi.

Yine aynı apartmanda oturan Raif Çamlıca da gazetelerde fotoğrafları yayınlanan Yeşil'i hiç görmediğini ve tanımadığını kaydederek, oğlu olarak belirtilen Murat Yıldırım'ın çok kibar ve nazik bir insan olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious