Fotoğraftaki kişi Yasin Hayal değil!

Fotoğraftaki kişi Yasin Hayal değil!.12724
  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

İstanbul Valisi Muammer Güler, Yasin Hayal olabileceği söylenen kişinin İstanbul Emniyeti'nde görevli bir polis memuru olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Valisi Muammer Güler, Hrant Dink cinayetinden hemen sonra olay yerinde görülen ve azmettirici Yasin Hayal olabileceği söylenen kişinin İstanbul Emniyeti'nde görevli bir polis memuru olduğunu söyledi. Vali Güler, delillerin karartılmasının sözkonusu olmadığını ifade etti.

Vali Muammer Güler, Hrant Dink cinayetinin azmetiricisi olduğunu belirtilen Yasin Hayal'in de cinayet sırasında olay yerinde olduğuna ilişkin bugün bir gazetede yer alan fotoğrafı değerlendirdi. Yasin Hayal olabileceği iddia edilen kişinin İstanbul Emniyeti Aşayış Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde görevli bir polis memuru olduğunu açıklayan Muammer Güler, Yasin Hayal ile ilgili durumun İstanbul ve Trabzon Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından incelendiğini ve Hayal'in olay sırasında İstanbul'da olduğuna dair bilginin teyit edilmediğini kaydeti.

Olay yerine ilişkin görüntülerin iyi taranmadığı, delillerin karartılması olayının kesinlikle sözkonusu olmadığını vurgulayan Güler, "Bu iddiaları şiddetle reddediyorum. Bu tür haberler polisimizin, güvenlik güçlerimizin yaptığı büyük çalışmayı gölgelemeye yönelik haberlerdir. Bunlar talihsiz beyanlardır. Bunu yapanlar, bilgi kirliliği yaratma çabası içindedirler. Güvenlik güçlerimiz canla başla çalışmışlardır. Hiçbir delilin karartılması sözkonusu değildir. Aksine Sayın Başbakanımızın da dediği gibi sonuna kadar, her türlü ihtimal değerlendirilerek soruşturma yürütülüyor" diye konuştu.

Güvenlik güçleri arasında bir çekişme veya sürtüşme olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine Vali Güler, "Kesinlikle böyle birşey yok. İstanbul'daki tüm çalışmalar gayet koordineli bir şekilde yürütüldü" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious