Frank Rijkaard: Türkler çok asil

Frank Rijkaard: Türkler çok asil.13220
  • Giriş : 07.07.2009 / 09:35:00

Ülkesinde Sportweek dergisine "G.Saray'da Türk futbolcular çok asil. Takım için ellerinden geleni yapıyorlar" diyen Rijkaard, transfere de değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, ülkesinde yayın yapan Sportweek dergisine yaptığı açıklamalarda futbolcularına ve İstanbul'a övgüler yağdırdı. İşte Hollandalı teknik adamın açıklamaları: "Türkiye'de Futbol kültürü çok gelişmiş. Takımdaki Türk oyuncular çok çalışkan, bunu antrenmanlarda gözlemledim. Her zaman takıma ellerinden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorlar ve oyun içinde topa sahip olmak istiyorlar. Türk oyuncular çok asil. Aramızda geçen diyaloglarda onların ne kadar gururlu ve soylu olduklarını anladım. Geçen sezon da Benfica'yı eleyene kadar başarılıydılar ancak ardından gelen sakatlıklar performanslarını etkiledi."

HUNTELAAR&HEİTİNGA İMKANSIZ

Real Madrid'de forma giyen Huntelaar ve Atletico Madrid'in stoperi Heitinga'nın G.Saray'da forma giymesinin imkansız olduğu belirten Rijkaard, iki vatandaşı için İspanyolların yüksek bonservis bedelleri ödediğini ve bu yüzden transferin mümkün olmayacağını ifade etti.

İSTANBUL ÇOK HAREKETLİ

G.Saray'a imzası sonrasında bir hafta kaldığı İstanbul'a da övgüler yağdıran Hollandalı teknik adam izlenimlerini şu sözlerle ifade etti: "İstanbul modern bir şehir. Çok hareketli bir yaşam var. " Bunu söyleyen ilk yabancı elbette ki ben değilim ama ilk izlenimim İstanbul'un modern Batı dünyasının bir parçası.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*