Fransa Açık'ta yarı finalde 2 Rus raket

  • Giriş : 05.06.2007 / 15:49:00

Roland Garros bayanlarda yarı finale çıkan ilk iki isim Sırp Ana İvanoviç ile yine aynı ülkeden Jelena Jankoviç oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Favoriler arasında gösterilen 7 numaralı seribaşı Ana İvanoviç, çeyrek final mücadelesinde karşılaştığı 3 numaralı seribaşı Rus Svetlana Kuznetsova'yı 2-1 yenmeyi başardı.

İlk seti 6-0 kazanan İvanoviç, ikinci seti 3-6 kaybetti. Son sette rakibine şans tanımayan İvanoviç kendisini favori gösterenlerin yüzünü kara çıkartmadı ve bu seti de 6-1 kazanarak rakibini turnuva dışı bıraktı.

Roland Garros'da geçen yıl final oynayan Kuznetsova, ilk sette yaptığı basit hatalar sonucu rakibine 21 dakikada teslim oldu ve rakibine büyük bir avantaj verdi.

Günün bir diğer maçında 4 numaralı seribaşı Sırp Jelena Jankoviç ile Çek Cumhuriyeti'nden Nicole Vaidisova karşılaştı. Maçın bazı anlarında gergin oynadığı gözlenen, ancak sonuç getiren backhandleri ve süratiyle 18 yaşındaki rakibine üstünlük sağlayan Jankoviç, 2-0 kazandığı maçın setlerini 6-3 ve 7-5 aldı.

Bayanlar çeyrek final müsabakaları, Maria Şarapova(2) - Anna Çakvetadze(9) ve Justin Henin(1) - Serena Willams (8) maçlarıyla devam edecek. Yarı finalde Jankoviç Henin-Williams, İvanoviç ise Şarapova-Çakvetadze maçının galipleriyle karşılaşacak.

Erkekler çeyrek final müsabakalarında bugün, Roger Federer(1) - Tommy Robredo(9) ve Nikolay Davydenko(4) - Guillermo Canas (19) maçları oynanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious