Fransa Dış Ticaret Bakanı Lagarde, Türkiye'ye geldi

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Fransa Dış Ticaret Bakanı Christine Lagarde, ülkesinin en büyük 40 kadar şirketin temsilcisi ile birlikte Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dış Ticaret Bakanı Lagarde, 40 kadar işadamıyla birlikte Fransız Havayolları'na ait tarifeli uçakla akşam saatlerinde Paris'ten İstanbul'a geldi.

Uçaktan iner inmez gazetecilerin sorularına muhatap olan Fransız Bakan Lagarde, sadece "Şu anda Türkiye'de olduğum için çok mutluyum" dedi. Heyete ait çok sayıda bagaj, Fransız uçağından indirilerek Ankara'ya gidecek uçağa yüklendi. Fransız Bakan, Fransa'nın dünyaca ünlü gül şirketi Meilland'ın bağışladığı bagaj dolusu gül fidanlarını, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne hediye etmek üzere beraberinde getirdiği bildirildi.

Fransız heyet, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda bir süre dinlendikten sonra THY'nin tarifeli uçağı ile Ankara'ya gitti. AK Parti hükümetiyle; nükleer santral, Marmaray ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin helikopter ihalesi gibi önemli konuları masaya yatıracak olan Fransız Bakan Lagarde, Devlet Bakanı Tüzmen ile de Antalya'da dalış yapacak.

Temaslar sırasında, 2 Eylül 1987'de başlamasına rağmen bir türlü sonuçlanmayan, iki ülke arasındaki yatırımların karşılıklı teşvikini öngören anlaşmanın da imzalanması bekleniyor. Lagarde, temaslarının ardından İstanbul'a geçerek Türk-Fransız İş Konseyi'nin düzenlediği toplantıda yatırımcılara hitap edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious