Fransa'da 'kebap' nasıl mı yenir? İşte böyle

Fransa'da 'kebap' nasıl mı yenir? İşte böyle .9124
  • Giriş : 11.08.2007 / 00:22:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:32:30

Bu görüntüler, Fransız medyasını bir anda alt üst eden Siirtli Yılmaz Karaman'ın amatör video klipinden.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


"Mange du kebab" yani "kebap ye" isimli rap şarkısıyla Fransız müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Siirtli Yılmaz Karavan, hem kebapları, hem müziği, hem de sempatik tavırlarıyla dikkat çekiyor.

3,5 yıl önce yerleştiği Fransa'da bir kebapçıda çalışan Karaman, Türk yemeklerini tanıtmak ve Fransızlara kebabı sevdirmek için farklı bir yol denedi.

Karaman'ın hikâyesi aslında film senaryolarını aratmıyor. Restorana gelen müşterilere domates ya da maydanoz isteyip istemediklerini belirli bir ritimle sormaya başlayan Karaman'ın müşterilerinden biri, bir kayıt stüdyosu çalışanı çıkınca, Karaman da böylelikle 'keşfedilmiş'.

Mange du kebab, yani 'kebap ye' ismindeki şarkısına Fransız arkadaşlarının da yardımıyla klip çeken Karaman, daha sonra bu görüntüleri internetteki paylaşım sitesi Daily Motion'a vermiş.

Klibin yayımlandığı ilk gün 15 bin, bir ayda da 600 bin kişi tarafından izlenen klip, İngiliz müzik şirketi EMI'nin de dikkatini çekti. Karaman ile sözleşme imzalayan şirket, Karaman'ın şarkısını single yaptı. Karaman'ın ismi de "LilMaaz" olarak değiştirildi.

Karaman bir anda ilgi odağı haline gelirken sadece dün 14 Fransız televizyon, gazete ve radyo kanalı Karaman ile röportaj yaptı.

Önceki gün piyasaya çıkan single, Fransa'nın en büyük elektronik, kitap, CD satan mağazalar zincirlerinde de satılmaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious