Fransa'ya sanal saldırı

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Sinoplu hackerlar, sözde "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası Tasarısı"nın kabul edilmesinin ardından Fransız web sitelerini çökertmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüzlerce Türk hackerin internet üzerinden kurduğu Türk Hacker Timi adına bir basın açıklaması yapan ve açıklamayı bazı basın organlarına mail olarak gönderen "OSX" kod adlı Sinoplu hacker, şu ana kadar yüzlerce Fransız sitesini çökerttiklerini belirterek, tasarının bundan sonraki süreçte Fransız senatosunun onayından geçerek yasalaşması halinde timin aktif olarak saldırıya geçeneğini ifade etti.

Sinoplu hacker OSX, "Özgürlüklerin öncüsü olduğunu ileri süren, AB'nin lokomotifi durumundaki Fransa, bu yasayla birlikte kendi ortaya koyduğu değerleri hiçe saymış oluyor. Tasarı yasalaşırsa Fransa, sadece Türkiye'yi kaybetmekle kalmayacak, web sitelerini de kaybedecek. Aslında biz şu andan bu siteleri çökertmeye başladık bile. Bu konunun gündeme getirilmesi ve Fransız Meclisi'nden geçmesi şu an bizim önemli için bir sebep. Bize insan hakları dersi verenlerin bu kararını hackerler olarak tarihe düşmüş kara bir leke kabul ediyoruz" dedi.

Bu arada, Sinoplu hacker OSX, saldırıya hazırlanan Türk hackerlerin buluşma noktasının ise yeni oluşturdukları www.turkhackteam.com olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious