Fransız aile serbest

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Fransız Bassard ailenin 3 ferdi bugün ikinci kez çıkarıldıkları nöbetçi ağır ceza mahkemesince serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akdeniz'de mavi yolculuktaki kanlı olayın ardından gözaltına alınan Fransız Bassard ailenin 3 ferdi bugün ikinci kez çıkarıldıkları nöbetçi ağır ceza mahkemesince serbest bırakıldı.
Dün akşam mesai bitiminden hemen sonra mahkemeye çıkartılan Fransız ailenin duruşması gecenin geç saatlerine kadar devam etmişti. Fransız aileye tahsis edilen bir tercüman ve bir avukat nezaretinde ifade verdi. Bugün avukat ve tercümanları ile akşam saatlerinde tekrar Fethiye Ağır Caza Mahkemesi'ne çıkartılan Maks Bassard'ın eşi Maryleno (55), oğlu David (31) ve gelini Sylvie serbest bırakıldı. Mahkeme çıkışı aile adına David Bassard açıklamalarda bulundu.

Yaşadıklarını uzun ve zorlu olarak yorumlayan David, "Psikolojimiz bozuldu. Yıllarca bu olayın etkisinde kalabiliriz. Uzun süre teknenin üzerine çıkamayız. Annemiz yanımızda. Türkiye'de kanunlar çok gelişmiş. Bizim için en önemli şey ailemizin sağlıklı bir şekilde kıyıya çıkmasıdır. Bunu hayal etmiştim. Türk gazetecilerine teşekkür ediyorum. Babamızın hastanede tedavisi devam ediyor. Onu göreceğiz. Memleketimize geri döneceğiz. Türkiye'de arkadaşlarımız var. Tekrar geri geleceğiz. Geçen hafta burada arkadaşlarımızla birlikteydik. Herkesin ailesiyle mutlu olmasını diliyorum." dedi.

Faslı kaptanın ölmesine üzüldüğünü söyleyen David, "Tek hedefi vardı bizi öldürüp intihar etmekti. Tek şansımız vardı. Üzgünüm. 5 kişinin ölümü yerine hala 4 kişi yaşıyor. Yine de çok üzgünüz. O asker olduğunu söylerdi, ben ise bir sivilim" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious