Fransız malları boykot edilmeli

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

MÜSİAD Adana Şube Başkan Avukat Mehmet Aygün, Fransa'nın "Ermeni Soykırımı yoktur" diyenlere ceza verilmesini içeren yasa tasarısını onaylanmasını kınadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi, üyelerini iftar yemeğinde buluşturdu. İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Aygün, Fransız mallarını boykot etmeyi bir yaptırım olarak düşündüğünü ifade etti. Aygün, "Fransa'yı bu tasarı nedeniyle kınıyorum, protesto ediyorum. Bunlar tarih boyunca medeni olmuş, medeni yaşamış Türk milletine hakarettir. Fransız mallarını boykot etmek onlar açısından bir yaptırım olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen MÜSİAD eski Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, gündemdeki ekonomik ve siyasi konular hakkında değerlendirmede bulundu. Fransa'nın sözde Ermeni soykırımını inkar edenlerin cezalandırılmasıyla ilgili yasa tasarısını hatırlatan Bayramoğlu, tasarının mayıs ayında senatoda görüşülmesine kadar Fransız mallarının boykot edilmesi gerektiğini vurguladı. Bayramoğlu, şöyle konuştu: "Sözde Ermeni soykırımı, Ermenistan parlamentosundan geçmezken, bir başka ülke Fransa'da görüşülüyor olması manidardır. Tasarının mayıs ayında senatoda görüşülmesine kadar Fransız mallarını boykot etmeyi sürdürmemizin bir katkısı olacağını düşünüyorum. Bu süreç, en azından ilişkilerin su yüzüne çıktığı süreçte bizlerin ne yaptığını öğrenmeye zorlayacaktır."

Türk milletinin yapılanları çok çabuk unuttuğunu ifade eden Bayramoğlu, "İtalya'da teröristbaşı Abdullah Öcalan yakalandığı dönemde İtalyan malları boykot edildi. Boykot 3 gün sürdü. Fransa'ya yönelik boykot da aynı olacak. O zaman daha kalıcı bir şeyler yapmamız açısından öğrenmemiz gereken, 'Türkiye'nin Türk'ten, Müslüman'ın da Müslüman'dan başka gerçek dostu yoktur'. Eğer biz yapmamız gerekenin ne olduğunu karar verebilirsek, o zaman daha doğru ve sevilen bir ülke oluruz." şeklinde konuştu.

Seyhan Oteli'nde verilen iftara Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, AK Parti İl Başkanı Mustafa Attaroğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.Yapılan konuşmaların ardından derneğe 10 yılı aşkın süreyle üye olanlara MÜSİAD Eski Genel Başkanı Ali Bayramoğlu ve protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Program yeni üyelere rozet takılmasıyla sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious