Fransız polisi müslümanları fişledi

Fransız polisi müslümanları fişledi.19173
  • Giriş : 04.10.2008 / 18:36:00

Fransız polisi Rhône-Alpes bölgesel yönetimi insan kaynakları müdürlüğüne yolladığı elektronik posta’da bünyesinde Hristiyan dinine mensup olmayan çalışanların olup olmadığını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olayın duyulmasıyla birlikte bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Michèle Alliot-Marie, bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti ve jet hızıyla soruşturma başlattı.

16 Eylül günü Rhône polisi tarafından gönderilen elektronik postada « bünyenizde Hristiyan dininden olmayan çalışanları ve bu çalışanların sizden ibadetlerini yapmaları için özel istekte bulunup bulunmadığını lütfen bize bildirirmisiniz » ibaresi yer aldı.

İçişleri Bakanlığı kabinesinden yapılan açıklamada Michel Alliot-Marie'nin Emniyet Genel Müdürlüğü'nden olayın 24 saat içinde aydınlatılmasını istedi.

Olayın patlak vermesinden sonra Rhône valisi geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada Rhône bölgesinde faaliyet gösteren kökten dinci gruplar hakkında Emniyet'ten rapor istediğini kabul etti fakat müslüman ile terörist arasındaki farkı gözettiğinide söylemeyi ihmal etmedi.

Elektronik postayı yollayan Polis memurunun pişman olduğu bildirildi ve amacının sadece işini iyi yapmak olduğu iddia edildi.

Rhône-Alpes'lı müslümanlar tepkili

Rhône-Alpes İslam Bölge Konseyi Başkanı (CRCM) Azzedine Gaci tepkisini göstererek Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye çıkmak istediklerini söyledi. Ramazan mevsiminde böyle bir olayın yaşanması son derece üzücü diyen yetkililer, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*