Fransız römorkör imam ve rahibin duasıyla suya indi

Fransız römorkör imam ve rahibin duasıyla suya indi.52820
  • Giriş : 12.01.2008 / 10:08:00

Tuzla'daki tersanede üretilen römorkörün denize indirilişi sırasında imam ve papaz birlikte dua etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuzla'daki tersanede Fransız bir armatör için üretilen 2 milyon 750 bin Euro değerindeki römorkörün denize indirilişi sırasında imam ve papaz birlikte dua etti. Türk ve Fransız yetkililerinin bulunduğu törende dua eden din adamları "PERSEVORE" isimli römorkörün denizlerde kazasız bir şekilde yol almasını diledi.

Tuzla tersaneler bölgesindeki Selay Denizcilik tarafından inşa edilen ve 2 milyon 750 bin Euro'ya Fransız Corse Naval Sarl isimli şirkete satılan "PERSEVORE" isimli römorkör düzenlenen törenle denize indirildi. Tuzla'da düzenlenen törene Türk şirketin Sahibi Suphi Çolak, Fransız firmanın yetkilisi Toussaint Raimondi ve davetliler katıldı. Törene ayrıca Tuzla İçmeler Merkez Camii İmamı Mustafa Günkaya ile Harbiye Saint Espri Katedrali Papazı Felice Suriano katılarak dua etti. Törende konuşan Selay Denizcilik'in sahibi Suphi Çolak, üretimini yaparak ihraç ettikleri 8. gemiyi de teslim etmek üzere toplandıklarını belirterek, "Yüzde yüze yakın yerli malzeme ile yapımını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizle ülke ekonomisine 100 milyon doların üzerinde katkıda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Teslimini yaptığımız Persevero isimli römorkörümüz Ajaccio limanında destek hizmetinde kullanılacak ve Türk yapımı olarak Fransa'da bizi temsil edecektir." dedi.

Konuşmaların ardından imam Mustafa Günkaya ve papaz Felice Suriano geminin uzun yıllar insanlara hizmet vermesi için dua etti. Doğru yolda giden anlamına gelen "Persevore" isimli römorkör önümüzdeki günlerde Fransa'ya götürülmek üzere yola çıkacak.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious