Fransız takıma ceza gündemde

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, dün akşam oynanan Lille-Manchester United maçında çıkan olaylar nedeniyle Fransız takıma ceza verilmesi gündeme geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şampiyonlar Ligi birinci eleme turu ilk maçında dün Manchester United'a 1-0 yenilen Lille'de, 83. dakikada Ryan Giggs'in serbest atıştan attığı tartışmalı golün ardından Fransız ekibinin tüm futbolcuları sahayı ter ketmek üzere kenara doğru yönlenmiş, ancak daha sonra maça geri dönmüşlerdi.

Manchester United menajeri Alex Ferguson, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Lille teknik kadrosunu ağır bir dille eleştirmiş ve Fransız teknik ekibin sahadaki futbolcuları kenara çağırdığını iddia etmişti. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA), konuyla ilgili soruşturma açıp açmayacağı ise hakem raporlarının gelmesinden sonra netlik kazanacak.

UEFA sözcüsü Rob Faulkner, “Disiplin komitesinin ne tür bir karar alacağını şimdiden söyleyemeyiz, ancak Lille Kulübü suçlu bulunması durumunda çok ağır bir cezaya çarptırılacaktır” dedi. Öte yandan İngiliz kulüp, Fransız taraftarların Manchesterlı taraftarları sıkıştırdığı ve İngiliz taraftarların yüksek tellerle çevrili alanda sıkışarak yaralanma tehlikesi geçirdiğini de öne sürdü.

Lille-Manchester United maçının 83. dakikasında Ryan Giggs, kaleci barajı ayarlamaya çalışırken ve hakem düdüğünü beklemeden serbest vuruşu kullanmış, maçın orta hakemi Eric Braamhaar ise golü vermişti. Golden sonra Lille taraftarları sahaya yabancı madde atarak Manchester United'ın kaptanı Gary Neville'ın yaralanmasına neden olmuşlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious