Freni boşladı, trafiği birbirine kattı

Freni boşladı, trafiği birbirine kattı.10314
  • Giriş : 02.01.2009 / 18:44:00

Ümraniye'de freni boşalan park halindeki bir otobüs sokak üzerinde bulunan 9 araca vurduktan sonra bir gecekonduya çarparak durdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölen ya da yaralananın olmadığı kaza sırasında adeta faciadan dönüldü.

Edinilen bilgiye göre kaza saat 14:30 sıralarında Atakent Dicle Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir tamirci tarafından bakımı yapılan Genç Turizm'e ait 34 RZM 02 plakalı otobüsün iddiaya göre frenleri boşaldı. El freni de tutmayan ve yokuş aşağı hızla inmeye başlayan otobüs sokakta bulunan bütün araçları önüne katarak yaklaşık 200 metre sürüklendi. Otobüs daha sonra yol kenarında bulunan tek katlı gecekonduya çarparak durdu. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı kaza sırasında bazı binalara ait doğalgaz kutuları da hasar gördü.

Mahallede paniğe neden olan kaza nedeniyle vatandaşlar ile tamirci arasında gerginlik yaşandı. Tamirciye saldıran bir vatandaşı çevredeki mahalleli sakinleştirdi. Kullanılamaz hale gelen araçlar çekicilerle kaldırılırken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kazayı gören başı vatandaşlar, otobüsün birden hareket ederek park halindeki bütün araçlara vurduktan sonra gecekonduya çarparak durduğunu söyledi. Gecekondunun bahçesinde kulübesi bulunan bir köpek de yara almadan kurtuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*