Frito Lay 2'nci fabrikasını Tarsus'ta açtı

Frito Lay 2'nci fabrikasını Tarsus'ta açtı.42642
  • Giriş : 12.06.2007 / 19:30:00

Frito Lay Türkiye, Mersin - Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde ikinci fabrikasını hizmete açarak, üretime başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Frito Lay Türkiye, Mersin - Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde 32 milyon dolarlık yatırımla tamamlanan 250 kişinin istihdam edildiği ikinci fabrikasını hizmete açarak, üretime başladı.

PepsiCo International Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Başkanı Saad-Abdul Latif, açılışta yaptığı konuşmada, İzmit'ten sonra Mersin'in Tarsus ilçesinde gerçekleştirilen yeni yatırımla kapasitelerini yüzde 24 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Latif, "Frito Lay, 92 milyar doların üzerinde ciroya ve 200 ülkede 170 bin çalışana sahip PepsiCo International şirketlerinden biri olarak büyük bir aileyi temsil ediyor. Gerçekleştirilen bu yatırımla Frito Lay'in üretim kapasitesini yüzde 24 artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Frito Lay Türkiye Genel Müdürü Tuncer Akgün de, "Temel ham madde ihtiyacımız olan patates ve mısırın yetiştirilmesi için gerekli tohumluğun elit kademede ithalini yaparak yurtiçinde sertifikalı olarak çoğaltılmasını sağlıyoruz. Bu sayede Türk tarımının gelişmesi için gerekli unsurların en temeli olan sertifikalı tohumluk kullanılması konusunda da öncülük ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious