FT yazarı: Mutluluk futbolda değil Gülen'de

FT yazarı: Mutluluk futbolda değil Gülen'de.8220
  • Giriş : 27.06.2008 / 23:29:00
  • Güncelleme : 28.06.2008 / 00:08:39

FT yazarı Rachman, 'Türkiye futbolda kaybetti, ama Fethullah Gülen'i var' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Financial Times yazarı İngiliz Gideon Rachman, Türkler'in mutluluğu futbolda değil, dünya entelektüelleri arasında birinci seçilen Fethullah Gülen'de aramaları gerektiğini öne sürdü.

Geçen günlerde İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Financial Times'da makalesi yayınlanan Cengiz Aktar, Türkiye'nin bölünmüş siyasal kişiliğiyle bir süre daha yaşamak zorunda kalacağını, şimdilik Futbol başarılarıyla yetineceğini yazmıştı. Aktar'ın yazısını karamsar bulan Financial Times yazarı Gideon Rachman, "Aktar, Türkler'in Futbol başarılarıyla yetineceğini söyledi, ama ondan bile mahrum edildiler. Ancak Aktar unutuyor olmalı ki dünya entelektüelleri arasında sürpriz Fethullah Gülen birinciliği var" ifadelerini kullandı.

Rachman, "Gülen, AKP için bir guru ve bu anketin sonuçları çok iddia edildiği gibi Müslümanların `entelektüel buz çağı' yaşamadığını gösterir. Ya da internet oylamacılığın Müslüman ülkelerinde ne kadar yaygın olduğuna işaret eder. İngiliz entelektüel yayınların sıcak ortamını bozan küreselleşme ve internet oylamacılığını kınıyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious