FT'ye göre AK Parti'nin oy oranı!

FT'ye göre AK Parti'nin oy oranı!.8115
  • Giriş : 18.03.2009 / 01:25:00
  • Güncelleme : 17.03.2009 / 23:47:51

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi bugün Türkiye'deki seçimlerle ilgili bir haber yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazete, AK Parti 29 Mart seçimlerini kazanması durumunda bunun büyük ölçüde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısı olacağını yazdı.

Haberde Ak Parti'nin yükselen işsizlikten dolayı 2007 seçimlerindeki yüzde 47 oy oranına ulaşamayabileceği ama yine de yüzde 40'tan fazla oy alacağı yazıldı. Gazete Erdoğan'ın Davos çıkışı, medya patronlarıyla savaşı ve Türkiye'yi İslamileştirmek istediği iddialarına rağmen hala ülkedeki en etkili lider olduğunu belirtti. Haberde Erdoğan'ın siyasi rakiplerini ve laik elitleri çıldırtmasına rağmen orta sınıf Türklerin onu kendilerinden biri olarak gördükleri de ifade edildi.

Dünyanın en çok okunan ekonomi gazetesi olan Financial Times Türkiye'de ekonominin giderek kötüleştiğine de dikkat çekiyor. Haberde Erdoğan'ın bakanlara sınırlı bir hareket alanı bıraktığını ve dar bir danışman kadrosuyla çalıştığı da ifade edildi.

Türkiye'deki seçmen tavırlarına değinilen haberde birçok kişinin iktidar partisine mensup bir belediye başkanın daha çok hizmet sağlayabileceğine inandığı yazıldı.

Gazete Ak Parti'nin seçimden sonra başta Anayasa Değişikliği olmak üzere ertelenen reformları yeniden gündeme getireceğini hatırlatarak asıl sorulması gereken sorunun Erdoğan'ın seçimi kazanması halinde bu yeni güçle neler yapacağı olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*