Fuhuş çetesine 11 tutuklama

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Muğla'da geçen çarşamba günü, jandarmanın gerçekleştirdiği ‘Karbeyaz’ operasyonunda gözaltına alınanlardan 3'ü kadın 11 kişi tutuklanırken, 11 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dalaman ve Ortaca'daki 22 ayrı noktada, 120 jandarmanın katıldığı eş zamanlı operasyonda, 17 kişi fuhuş yaptırdıkları, uyuşturucu ile insan ticareti yaptıkları, 16'sı yabancı uyruklu 21 kadın ise fuhuş yaptıkları gerekçesiyle Ortaca Jandarma Komutanlığı'nda gözaltına alınmıştı.

Zanlılara ait iş yeri ve evlerde yapılan aramalarda da 5 tabanca, 8 av tüfeği, 500 gram esrar, çok sayıda uyuşturucu ve cinsel isteği artırıcı hap ve porno içerikli CD'ler ele geçirildi. 16 yabancı uyruklu kadın işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.

Uyuşturucu ve insan ticareti yaptıkları ileri sürülen 17 kişi ile bu kişilerle birlikte hareket ederek, pasaportlarına el koydukları yabancı uyrukluları para karşılığı erkeklerde birlikte olmaya zorladıkları ve fuhuş yaptıkları ileri sürülen 5 Türk kadın, dün adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan, R.A., A.K. ve E.H. adlı kadınlar ile R.S., İ.Ç., E.D., Y.S., Ü.A., S.K., T.A., E.K., tutuklandı. Diğer, 11 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious