Fuhuş çetesinin şifreleri

Fuhuş çetesinin şifreleri.16693
  • Giriş : 06.08.2008 / 00:06:00
  • Güncelleme : 05.08.2008 / 22:54:14

Antalya polisi, mart ayında Antalya, Konya, Çorum ve Şanlıurfa'da eş zamanlı 25 yere baskın düzenleyerek, 26 zanlıyı gözaltına almıştı. Polis ilginç ip uçlarına ulaştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'da ''Meltem'' adı verilen operasyonda Türkmenistan, Gürcistan, Ukrayna ve Moldova'dan getirilen kadınları işkenceyle fuhşa zorladıkları iddiasıyla yakalanan 26 sanık hakkında İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıklar hakkında fuhşa zorladıkları her kadın için 12 yıla kadar olmak üzere, 204 yıla kadar hapis cezası istendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Cumhuriyet Savcısı Fatih Genç, Moldova uyruklu bir kadının Mersin Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadeyle başlayan operasyonla ilgili soruşturmasını tamamladı.

Cumhuriyet Savcısı, iddianamesinde, elebaşı Cennet Çınar olan organize suç örgütünde 2'si kadın 7 kişinin daha yönetici konumunda olduğunu, örgütün Antalya Yaş Sebze Meyve Hali civarında bulunan 2 evde, çoğu yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığını belirtti.

Örgütün yabancı uyruklu kadınların pasaportlarını alarak kaçmalarını engellediği, fuhuş yapmak istemeyenlerin dövüldüğü ve kadınların uyuşturucu kullanmaya zorlandıkları iddia edildi.

-''CENNET ANA''-

Elde ettiği kazançtan oğluna 47 bin avro değerinde lüks bir otomobil aldığı, lüks içinde yaşadığı, banka hesaplarında yüklü miktarda para bulunduğu belirtilen örgütün elebaşı Cennet Çınar'a örgüt mensuplarının ''Cennet Ana'' diye hitap ettiği, bazı örgüt mensuplarının ''Cennet Ana sen bizim her şeyimizsin'' yazısının ve kadının fotoğrafının yer aldığı tişörtler giydikleri iddianamede yer aldı.

Örgüt üyelerinin yaptıkları telefon görüşmelerinde, fuhşa zorladıkları kadınlar için ''koyun'', ''araba'', ''telefon'', ''emanet'' gibi şifreler kullandıkları, hal civarında yoldan geçenlere el lambası ile işaret verilerek müşteri toplandığı kaydedildi.

-İSTENEN CEZALAR-

Cumhuriyet Savcısı, Cennet Çınar'ın da aralarında yer aldığı 10 sanığın, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek suçundan 2 yıldan ile 6 yıla kadar, 15 sanığın da örgüt üyesi olmak suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi.

Sanıkların ''örgüt faaliyeti çerçevesinde kadınları fuhşa zorladıkları'' belirten savcı, fuhşa zorlanan her bir kadın için 12 yıla kadar olmak üzere, 25 sanık için ayrı ayrı 204 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Savcı, ayrıca sanıklara insan ticareti suçundan 10 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan ve cezaevindeki örgüt mensuplarına haber taşıyarak örgüte yardım ettiği öne sürülen gardiyan İzzet Aslan için de 1 yıl ile 3 yıl arasında değişen hapis cezası talep edildi.

İddianame İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

-OPERASYON-

Antalya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, mart ayında Antalya, Konya, Çorum ve Şanlıurfa'da eş zamanlı 25 yere baskın düzenleyerek, 26 zanlıyı gözaltına almıştı.

250 polisin katıldığı operasyonlarda, çetenin elebaşı olduğu bildirilen Cennet Çınar'ın evinde yapılan aramada, 2 silah, uyuşturucu hap, fuhuş yaptırılan kadınlara ait çeteleler, banka hesap cüzdanları ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirilmişti. Fuhşa zorlandığı tespit edilen ve vücutlarında darp izleri bulunan 13 kadın sınır dışı edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*