Fuhuş çetesinin telefon rehberi

Fuhuş çetesinin telefon rehberi.38076
  • Giriş : 22.02.2008 / 14:19:00

İzmir'de düzenlenen operasyonda Moldova, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerden çalışma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri kadınları zorla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen çete çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, 79 ev ve otele baskın düzenlenirken operasyon anı saniye saniye polis kameralarına yansıdı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin 6 aylık çalışması sonucu, İzmir'de faliyet gösteren fuhuş çetesi çökertildi. İzmir genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 79 ev ve otele baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında 34'ü yabancı bayan olmak üzere toplam 70 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Ev ve otellere yapılan baskın anı saniye saniye polis kameralarına yansırken, fuhuş batağına düşürülen yabancı kadınların otel odalarında zor şartlar altında kaldığı dikkat çekti. Gözaltına alınan yabancı uyruklu 34 yabancı bayan sınır dışı edilirken, fuhuşa aracılık etitiği iddia edilen 35 kişi adliyeye sevk edildi. Çetenin yurt dışı liderliğini yapan Lilya Boris ile eşi Artem Boris ise İnterpol tarafından aranıyor.

ÇETENİN LİDERLİĞİNİ UKRAYNALI KARI KOCA YAPIYOR

İzmir polisi tarafından başarı ile gerçekleştirilen Ahtapot 35 operasyonunda, Ukrayna, Moldova, Rusya, Belarus ve Azerbaycan'dan yabancı uyruklu bayanları iş vaadiyle kandırarak Türkiye'ye getiren çetenin yurt dışı bağlantılarını sağlayan çete liderinin Lilya Boris ile eşi Artem Boris olduğu belirlendi. Ukraynalı karı kocanın yurt dışında zor şartlar altında yaşayan bayanları, Türkiye'de bakıcılık, temizlikçilik ve dans şovlarında çalıştırmak vaadiyle getirdikleri ve buradaki fuhuş çetelerine sattıkları belirlendi. Ukrayna'da oldukları belirlenen ve İnterpol tarafından da aranan çiftin Türkiye'ye bu vaatlerle kandırarak binlerce bayan getirdiği öğrenildi.

TİCARİ TAKSİLERLE MÜŞTERİYE SERVİS

Fuhuş çetesinin 7 adet ticari taksi plakası kiraladıkları ve müşterilerine bu araçlar ile kadın servisi yaptığı ortaya çıktı. Polisin dikkatlerini üzerlerine çekmemek için, ticari taksi plakası kiralayan sanki yolcu taşırmış gibi kadınları müşterilerin ev ve kaldıkları otellere kendi adamlarına şoförlük yaptırarak servis yaptırdıkları belirlendi. Operasyonda 7'si ticari taksi 3 özel araç olmak üzere toplam 10 araç kapatıldı.

TELEFON REHBERLERİNDE ÜNLÜ İSİMLER VAR

Yurt dışından getirdikleri bayanları, fuhuş yaptıran çetenin telefon kayıtlarında İzmirli futbolcuların, sanatçıların ve ünlü iş adamalarının isimleri olduğu belirlendi. Bu isimlerin özel seçilmiş bayanlar ile ev ve otel odalarında yüksek fiyatlar ile birlikte olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious