Fuhuş operasyonunda 13 kişi tutuklandı

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkeziyle Nazilli, Kuyucak ve Sultanhisar ilçeleri, İstanbul, Ankara ve Rize illerinde yapılan fuhuş operasyonu yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Jandarma ve polis, Aydın ve Muğla illerinde eş zamanlı olarak iki otel ve 22 noktaya operasyonlar düzenlenmişti. Operasyonlarda fuhuş kapsamında insan ticareti suçlarına karıştığı tespit edilen 16 erkek ve 11 kadın yakalanarak gözaltına alınmıştı. Ayrıca bu adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda belge, araç gereç, uyuşturucu hap, esrar maddesi ve suçta elde edilen paralara el konulmuştu.

Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 27 kişi Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alınan ilk ifadelerinin ardından dün öğle saatlerinde Nazilli Adliyesine sevk edilen zanlıların sorgulamaları bugün öğle saatlerinde tamamlandı. Zanlıların adliyede yapılan sorgulamaları sonrasında fuhuş kapsamında insan ticareti suçlarına karıştığı tespit edilen 4'ü bayan 13 kişi tutuklanarak Nazilli E Tipi Cezaevine gönderildi. Olayda gözaltına alınan diğer 14 kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. Olayla ilgi soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.

Operasyonlar sırasında güvenlik güçleri tarafından suça karışan kişilerin telefon görüştükleri tespit edilen çoğunluğu polis 17 kamu görevlisi hakkında tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi. Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bu telefon konuşmalarının inceleneceği ve kamu görevlilerinin işlenen suçlarla ilişkisinin olup olmadığının bu incelemelerden sonra ortaya çıkacağı beyan edildi.

Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bahse konu operasyonu jandarmanın polisle birlikte gerçekleştirdiği ve gözaltına alınan hiçbir polis memurunun bulunmadığı ifade edildi.

Öte yandan Aydın Baro Başkanı Sümer Germen, bahse konu operasyonda bir avukatın da şüpheliler arasında gösterildiğini ancak bu olaya adı karışan hiçbir avukat meslektaşının bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious